PC için Mac OS X Çıksın! İmzalayın!

Steve Jobs olsa zaten kampanyayı başlatmazdım ama Steve gitti ve yeni yönetim tamamen kapitalizme odaklanmış durumda. Bu bağlamda uygulama ve program satacak yeni kaynaklar arıyorlar. O kaynak da kaynakların en büyüğü: PC :)

O yüzden olmaz demeyin. Steve Jobs, iPad Mini istemiyordu ama çıktı. iPhone 5C çıkmayacaktı ama çıktı.

Siz imzalayın, sesimizi duyuralım, bir şeyler olur mutlaka.

Bence Microsoft'un ezici üstünlüğüne sağlam bir rakip lazım.. Bunu linux sürümleri başaramıyor.. Linux'ta iyi bir işletim sistemi fakat eksikleri çok fazla... Şarapla emülatörle uğraşmaktansa güzel bir Macos11 sürümü yapılsa Apple tarafından PC'ler için, hem pazarı büyütmüş olur... Fakat burada en büyük sorun sürücü kextleri, yüzlerce farklı anakart-ses kartı-ekran kartı-wifi-ethernet bunlarla baş edebilecek bir yapı için mutlaka çekirdeğin bir yerinde "Linux sürücü depolarından" faydalanmasını sağlayacak bir yol bulmaları lazım... Çünkü Apple yazılım değil, donanım satan bir firma... Yoksa MacosX yükleme DVD yada Linkleri 20 dolar civarında olmaz 200-300 dolar civarında olurdu...

Cahilce bir soru geliyor.
Windows gibi oyun uyumluluğu attar mı, oyun oynamak için iyi bir platform olur mu?

Bazı oyunların Mac sürümü var... Fakat Macosx'in asıl amacı oyun oynama platformu değil, daha çok ağır grafik programlarını stabil çalıştırmak...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı