PC için soundbar önerisi

PinkFloydx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım için soundbar tavsiyesi istiyorum. Kablo karmaşısındam kurtulmak için soundbar almak uygun mudur?

Yardım edebilecek kimseye yok mu?

Son düzenleme:
Anakartında optik çıkış var ise Samsung HW-A450 (kullanıyorum memnunum) veya HW-T450 önerebilirim.3.5mm çıkışlı hoparlörlere göre daha temiz ses veriyor. Farkı hissedilecek düzeyde.

Anakartında optik çıkış var ise Samsung HW-A450 (kullanıyorum memnunum) veya HW-T450 önerebilirim.3.5mm çıkışlı hoparlörlere göre daha temiz ses veriyor. Farkı hissedilecek düzeyde.
Hocam anakartımda optik çıkış yok. Ekran kartında ki boş hdmi port ile bağlayabilir miyim?

Bağlanabilirsiniz ama o iş biraz karışık. Bazı soundbarlarda sadece HDMI-arc var bazılarında hem HDMI girişi, hem de HDMI-arc. Sizin ihtiyacınız olan HDMI girişli olanlar. Uygun fiyatlı modellerde HDMI girişi koyduklarını sanmıyorum. Orta-üst segment modellerde ise HDMI girişi genelde oluyor. HDMI girişli bir soundbarı ekran kartının HDMI çıkışına bağladığınız zaman çalışacaktır.
Ek olarak HP'nin USB soundbarları var.3.5mm AUX ile çalışıyor. Wooferı yok. Gücü USB'den alıyor. Analog ses verir. Laptop için alacaksanız idare edebilir ama PC için 2+1 hoparlörlerin yerine anlamsız kalıyor gibi. Alınca pişman edebilir.
Özet olarak seçenekleriniz. Optik çıkışlı ses kartı almak veya HDMI girişli soundbar almak.
Bu soundbar ve ses sistemi konularında mutlaka daha deneyimli arkadaşlar vardır. Yardımcı olurlarsa seviniriz :)
Kişisel önerim sisteminizi yenileyeceğiniz zaman optik çıkışlı anakart almaktır.

Bağlanabilirsiniz ama o iş biraz karışık. Bazı soundbarlarda sadece HDMI-arc var bazılarında hem HDMI girişi, hem de HDMI-arc. Sizin ihtiyacınız olan HDMI girişli olanlar. Uygun fiyatlı modellerde HDMI girişi koyduklarını sanmıyorum. Orta-üst segment modellerde ise HDMI girişi genelde oluyor. HDMI girişli bir soundbarı ekran kartının HDMI çıkışına bağladığınız zaman çalışacaktır.
Ek olarak HP'nin USB soundbarları var.3.5mm AUX ile çalışıyor. Wooferı yok. Gücü USB'den alıyor. Analog ses verir. Laptop için alacaksanız idare edebilir ama PC için 2+1 hoparlörlerin yerine anlamsız kalıyor gibi. Alınca pişman edebilir.
Özet olarak seçenekleriniz. Optik çıkışlı ses kartı almak veya HDMI girişli soundbar almak.
Bu soundbar ve ses sistemi konularında mutlaka daha deneyimli arkadaşlar vardır. Yardımcı olurlarsa seviniriz :)
Kişisel önerim sisteminizi yenileyeceğiniz zaman optik çıkışlı anakart almaktır.

Tavsiye edebileceğiniz Optic Ses Kartı var mı peki?
Sony HT-S40R kullanıyorum. Laptopta HDMI to Optic kablo arıyorum.

Son düzenleme:
Yada anakartta ki ses çıkışını optiğe çeviren bir aparat var mı?

Samsung hw- a450 almayı düşünüyorum bende. Fiyat 2.400 tl migrosta.

Tavsiye edebileceğiniz optic ses kartı var mı peki?
Sony HT-S40r kullanıyorum. Laptopta HDMI to optic kablo arıyorum.

ASUS xonar modelleri olurdu. Baktım artık satan yer yokmuş. Sahibinden'de 2.el PCI Express ses kartları var. Xonar olur Creative olur optik çıkışlı işinizi görecektir. Harici modelleride var. HDMI to optic cablo hiç duymadım. Anakarttaki analog ses çıkışını dijitale çeviren aparatıda duymadım. Birkaç ilanı paylaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı