Termalright Phantom Spirit SE vs Arctic eSport Duo

Hocam A620 cihpsetinde Curve Optimizer ayarı yokmuş hiçbir şekilde işlemciye müdahale etmeye izin vermiyor, Ryzen Master uygulamasındanda ayar değiştiremiyorum, default kullanacağız mecbur, benim anlamadığım arkadaşımın anakartı ile benim anakartım arasında sadece arka port farklılığı var geri kalan her şey aynı neden farklı voltaj veriyor işlemciye.

Benim kart:PRIME A620M-E-CSM|Anakart|ASUS Türkiye

Arkadaşımın kart:PRIME A620M-K|Anakart|ASUS Türkiye

İsimlerin benzerliği bir önem teşkil etmiyor, fark olabiliyor, işlemci silikon kalitesi buna etki eder mi tam kestiremiyorum, anakartın bunu algılayabileceğini de zannetmiyorum.

Farklı BIOS versiyonları denenbilir.

Hocam A620 cihpsetinde Curve Optimizer ayarı yokmuş hiçbir şekilde işlemciye müdahale etmeye izin vermiyor,

PBO2 Tuner programı ile deneyin. Benim anakartımda da Curve Optimizer yok diye devamlı 4.4'de tutamıyordum işlemciyi. PBO2 Tuner ile çözüldü.

İsimlerin benzerliği bir önem teşkil etmiyor, fark olabiliyor, işlemci silikon kalitesi buna etki eder mi tam kestiremiyorum, anakartın bunu algılayabileceğini de zannetmiyorum.

Farklı BIOS versiyonları denenbilir.
Hocam bios güncel elden bişey gelmiyor. Herkes 63 derece alırken neden ben 73 derece alıyorum hala anlamdım anakart neden yüksek voltaj veriyor.
1715604800115.png

Geri
Yukarı