PC için Xbox 9. Nesil mi Dualsense mi?

DualSense'den mi bahsediyorsunuz?

Evet. DS4 v2'yi kullandım bir süre. PS4 satınca saldım. Sonra Xbox Gen 9 aldım. Kuzenim o sıra PS5 aldı onu da denedim ama ben mantıklı bulmuyorum. Ergonomi olarak da ben Xbox'ı daha iyi buluyorum. Pes FIFA'da yıllarca PS kullandım. Analogla oynuyordum iflahım gevriyordu. Keza otomobil oyunları da öyle.

Evet. DS4 v2'yi kullandım bir süre. PS4 satınca saldım. Sonra Xbox Gen 9 aldım. Kuzenim o sıra PS5 aldı onu da denedim ama ben mantıklı bulmuyorum. Ergonomi olarak da ben Xbox'ı daha iyi buluyorum. Pes FIFA'da yıllarca PS kullandım. Analogla oynuyordum iflahım gevriyordu. Keza otomobil oyunları da öyle.
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu Xbox kolunu en güvenilir nereden alabilirim? Nays’ın E-Ticaret cashback’iyle biraz daha uyguna getirebilirim ama bu sitelerde de hep farklı satıcılar satıyor ürünü. Hepsiburada, Trendyol gibi ana satıcılar olsa rahatlıkla alınır da böyle güvenmek zor oluyor.

Teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu Xbox kolunu en güvenilir nereden alabilirim? Nays'ın E-Ticaret cashback'iyle biraz daha uyguna getirebilirim ama bu sitelerde de hep farklı satıcılar satıyor ürünü. Hepsiburada, Trendyol gibi ana satıcılar olsa rahatlıkla alınır da böyle güvenmek zor oluyor.

Burayı övüyorlar, güvenilirmiş ama ben hiç alışveriş yapmadım. Bir sorup soruşturabilirsiniz. Apple'ın yetkili satıcı ve teknik servisiymiş...

Ben de bir süre önce bilgisayar için kol almaya niyetlendim. Başlarda uyumluluk vs. sebebiyle Xbox 9. Nesil almayı düşünüyordum. Biraz daha araştırınca Dualsense'te karar kıldım. Sırada parayı bulmak kaldı. :)

Xbox tipik bir kolken Dualsense gerçekten yeni nesil bir kol gibi duruyor. Uyumluluk sorunu da eskisi kadar büyük bir problem değil. Kalan problemler de DSX yazılımı ile hallediliyor. Yazılımın ekstra özellikleri de cabası. Dualsense almayı düşünürsen aşağıdaki videoya ve kanala bir bak, faydası olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burayı övüyorlar, güvenilirmiş ama ben hiç alışveriş yapmadım. Bir sorup soruşturabilirsiniz. Apple'ın yetkili satıcı ve teknik servisiymiş...
Evet siteyi biliyorum. Ben de hiç alışveriş yapmadım.

Ben de bir süre önce bilgisayar için kol almaya niyetlendim. Başlarda uyumluluk vs. sebebiyle Xbox 9. Nesil almayı düşünüyordum. Biraz daha araştırınca Dualsense'te karar kıldım. Sırada parayı bulmak kaldı. :)

Xbox tipik bir kolken Dualsense gerçekten yeni nesil bir kol gibi duruyor. Uyumluluk sorunu da eskisi kadar büyük bir problem değil. Kalan problemler de DSX yazılımı ile hallediliyor. Yazılımın ekstra özellikleri de cabası. Dualsense almayı düşünürsen aşağıdaki videoya ve kanala bir bak, faydası olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Henüz bir karar veremedim ama inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

Xbox uyumluluk konusunda iyi iken pil olayı can sıkıyor. Gördüğüm kadarıyla şarjlı pillerin de bir kullanım ömrü var. Duracell’de 100 dolum olarak gördüm. Pil fiyatları çok fazla. Xbox gamepad’ine herhangi bir AA pil takılabiliyor mu? Voltajı, mah değeri önemli mi bilgisi olan var mı?

Ben bağlantıdaki piller kullanıyorum. Size de tavsiye ederim. Duracell gibi pil ve cihaz 500-600 ₺ civarına denk geliyor. Siyah pillerin tekrar dolum ömrü GP yazınca çıkan yeşil pillere göre daha yüksek.

Herhangi AA alkalin veya şarj edilebilir pil takabilirsiniz. Ama şarj edilmeyenler ucuz gibi görünse de uzun vadede daha çok para harcamanıza yol açar. Mah değeri kapasitesi olması lazım yani yüksek olması daha uzun süre kullanacağınızı gösteriyor. Araştırmalarımda 2700 kadar gördüm ama forumda bir üyenin yorumu ile bu pili buldum. 2700 olan 1000 tekrar dolum vadediyor. Bu pil ise 1500 kere dolum vadediyor. Forumda öneriyi aldığım kullanıcı Duracell'lerin ömrünün çok olmadığını söylemişti.

Şarj edilebilir pilleri istiyorsanız sonraki ay da alın. Zaten pille geliyor ve kablo takarak pilleri alana kadar kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde geçici pilleri almak da şarj edilebilir pil alana kadar idare eder.
UGREEN 2.0 A USB-A & USB-C Örgülü Şarj ve Data Kablosu, 2 Metre, Siyah

Son düzenleme:
DualSense daha mantıklı bir fiyata denk geliyor fakat PC'de kontroller Xbox ikonları olarak gözüküyor yani buna alışacaksanız DualSense alın yani mesela PC'de Yuvarlak Tuşu Xbox'un B tuşu olarak gözükür

Her iki kolun da avantajı ve dezavantajı var. Pilli kollarda batarya ömrü gibi bir derdiniz olmuyor fakat maliyeti biraz yüksek oluyor.

Bataryalı kollar ise bir zaman sonra ömrünün sonuna geliyor ve sürekli şarj etmek zorunda kalıyorsunuz.

Her iki kolun da avantajı ve dezavantajı var. Pilli kollarda batarya ömrü gibi bir derdiniz olmuyor fakat maliyeti biraz yüksek oluyor.

Bataryalı kollar ise bir zaman sonra ömrünün sonuna geliyor ve sürekli şarj etmek zorunda kalıyorsunuz.
bencede biraz daha verip ömürlük almak daha iyi olur

Yeni konular

Geri
Yukarı