PC için Xbox 9. Nesil mi, PS5 DualSense mi?

Umutcan1889

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600
RX 6700 XT
B550M-A
32GB 3200 MHz
1TB M2
Meslek
Nathan Drake
Merhaba, ben birkaç gündür gamepad bakıyordum ve ikisi arasında kaldım. Herkes 9. nesil al diyor, ben PC'ye uzak şekilde oynayacağım için PS5 kolu daha cazip geliyor ama PS5 kolunun özellikleri PC'de çalışmıyormuş. Hangisini almam lazım ve PS5 kolunun tüm özelliklerini PC’de çalıştırabilir miyim?

Bence 9.nesil Xbox gamepad i alın ergonomisi çok iyi.

Kim ne derse desin tartışmasız duslsense daha iyi bir gamepad. Fakat PC için Xbox gamepad’i daha stabil. Ama steam için bu geçerli değil eğer sadece steam’den oynayacaksanız dualsense tavsiye ederim.

Xbox kolu direkt olarak Windows tanımlıdır tüm özelliklerini aktif olarak kullanabilirsiniz hocam, fakat PS kolları öyle değil, farklı programlarla Xbox kolunu emüle etmeniz gerekir. Bu şekilde yapınca da tüm özellikleri aktif olarak kullanılabilir mi emin değilim. Xbox kolu almanız sıkıntısız bir deneyim sunacaktır.

DualSense alın geçin gerçekten halledersiniz herhangi bir hatayı. Bende de var zaten kullanıyorum ve sıkıntı çekmedim.

DualSense alın geçin gerçekten halledersiniz herhangi bir hatayı. Bende de var zaten kullanıyorum ve sıkıntı çekmedim.

Ben de onu düşünüyorum ama o PS5 kolunun övülen tüm özellikleri çalışıyor mu sıkıntısız.

Merhaba, ben birkaç gündür gamepad bakıyordum ve ikisi arasında kaldım. Herkes 9. nesil al diyor, ben PC'ye uzak şekilde oynayacağım için PS5 kolu daha cazip geliyor ama PS5 kolunun özellikleri PC'de çalışmıyormuş. Hangisini almam lazım ve PS5 kolunun tüm özelliklerini PC’de çalıştırabilir miyim?
Xbox kolu bence daha çok işinize yarar.

Ben de onu düşünüyorum ama o PS5 kolunun övülen tüm özellikleri çalışıyor mu sıkıntısız.

Bazı oyunlarda evet bazı oyunlarda hayır, bazı oyunlarda modlayarak bazılarında direk kendisi ile geliyor.

Controller:DualSense - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods, guides and improvements for every PC game Burası Native yani yayıncının desteği ile geliyor.

Modlar için DualsenseX diye program var onu araştırırsanuz görürsünüz

Geri
Yukarı