PC için Xbox Controller vs DualSense

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Hayatım boyunca PlayStation kolları kullandım. Geçen yıl 2 günlüğüne elime Xbox kolu geçmişti ama o 2 gün niyeyse elimi ağrıtmıştı ama bilemiyorum belki denk gelmiştir. Hangisini önerirsiniz?

Uzun süre PlayStation kolu kullanmışsınız eliniz alışmış yapısı farklı kol kullanınca öyle hissetmeniz normal mesela o kolu da uzun süre kullansanız alışırsınız ben Xbox kolu öneriyorum 9.nesil olanlar çok şık ve kaliteli.

Pilli olması çok masraf yaratıyor mu? Ve DualSense alıp PC de kullandığı için pişman olan var mı?
Ben 1 haftadır DualSense kullanıyorum, öncesinde Xbox gamepadim vardı. Yıl kaç olmuş, halen pil ile kullanmak saçma geliyor. Uyumluluğu falan tam olabilir Xbox gamepadinin ama DualSense'in de yeni çıktığını unutmamak lazım. Hem donanımsal olarak bir şeyleri değiştirmektense(pil değişimi), yazılımsal olarak değiştirmek daha mantıklı geliyor bana(DualSenseX programı). Ben çok memnunum. Bahsettiğim uygulama sayesinde haptic feedback ve adaptive triggers özelliklerini kendim değiştirip kullanabiliyorum.

Ben 1 haftadır DualSense kullanıyorum, öncesinde Xbox gamepadim vardı. Yıl kaç olmuş, halen pil ile kullanmak saçma geliyor. Uyumluluğu falan tam olabilir Xbox gamepadinin ama DualSense'in de yeni çıktığını unutmamak lazım. Hem donanımsal olarak bir şeyleri değiştirmektense(pil değişimi), yazılımsal olarak değiştirmek daha mantıklı geliyor bana(DualSenseX programı). Ben çok memnunum. Bahsettiğim uygulama sayesinde haptic feedback ve adaptive triggers özelliklerini kendim değiştirip kullanabiliyorum.

Uygulama sıkıntılı mı peki? Ve Steam oyunları tam destekleniyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı