PC ilk açıldığında çok yavaşladı

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkes iyi akşamlar. Soru başlıktaki gibi PC'yi açtım ve ilginç bir ağırlık vardı. Yenile falan yaptığımda dosyalar birkaç saniye gözükmedi bilgisayarıma çift tıkladım geç geldi falan. 15-20 saniye sonra da kendiliğinden düzeldi. PC'yi yeniden kapatıp açtım tekrarlamadı. İlk kez böyle bir şey oluyor sizce normal mi? Sebebi ne olabilir? Windows 10 kaynaklı bir sorun mudur yoksa PC parçaları ile ilgili mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes iyi akşamlar. Soru başlıktaki gibi PC'yi açtım ve ilginç bir ağırlık vardı. Yenile falan yaptığımda dosyalar birkaç saniye gözükmedi bilgisayarıma çift tıkladım geç geldi falan. 15-20 saniye sonra da kendiliğinden düzeldi. PC'yi yeniden kapatıp açtım tekrarlamadı. İlk kez böyle bir şey oluyor sizce normal mi? Sebebi ne olabilir? Windows 10 kaynaklı bir sorun mudur yoksa PC parçaları ile ilgili mi?

Elektrik gitti de sistem öyle mi kapandı? Eğer öyleyse bu durum normal. Çünkü PC'nin alışık olmadığı bir durumdan bahsediyoruz.

Eğer öyle değil ise SSD veya HDD'ye okuma/yazma hız testi yapar mısınız?

Kaspersky ve Malwarebytes ile sistemi taratmanı öneririm. Trojan kaynaklı olabilir.

Hddmi var SSD mi? HDD ise normal.
m2 ssd var.
Kaspersky ile tam tarama yapın.
Kaspersky kurulu PC de 1-2 aydır falan.
Elektrik gitti de sistem öyle mi kapandı? Eğer öyleyse bu durum normal. Çünkü PC'nin alışık olmadığı bir durumdan bahsediyoruz.

Eğer öyle değil ise SSD veya HDD'ye okuma/yazma hız testi yapar mısınız?

Kaspersky ve Malwarebytes ile sistemi taratmanı öneririm. Trojan kaynaklı olabilir.
Okuma yazma hız testini nasıl yaparım ssd var pc de.

Aynısı geçen gün başıma geldi takipteyim.
Windows'un Cortana'sını devre dışı bıraktıktan sonra düzeldi bende. Denemelisiniz.

Bende de yavaştı, az önce dayanamadığım için Windows 7'ye geçtim. Ayrıca bugün dışardayken arkadaşım da yavaşlıktan bahsetmişti. Tesadüf olamaz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı