PC interneti kesiliyor

AdraSs

Decapat
Yer
Mars
Daha fazla  
Merhabalar, internetim kesiliyor 10 15 dakikada bir. Kesilince arkada olan ışık kapanıyor. Kabloyu çıkarıp taktığımda düzeliyor ama yine kesiliyor rastgele kesiliyor. Kısır döngüye girdi artık. Bu arada 8 8 8 8 diye bir şey yapıyorduk. Onu yapmıştım hala olmadı. Ne yapabilirim?

Windows Update aracılığı ile en güncel sürücüleri kurduğunuzdan emin olun. Çoğu zaman kablosuz kontrolcü sürücüleri buna sebebiyet verir. Bağlantı kesiliyorsa, DNS ile alakası yoktur muhtemelen.

Windows Update aracılığı ile en güncel sürücüleri kurduğunuzdan emin olun. Çoğu zaman kablosuz kontrolcü sürücüleri buna sebebiyet verir. Bağlantı kesiliyorsa, DNS ile alakası yoktur muhtemelen.

1 güncelleme vardı yaptım. Şu anlık sıkıntı yok umarım da olmaz. Teşekkürler bu arada öneri için.

Modemden bilgisayarınıza statik IP vermeyi deneyin, arada menzil artırıcı, access point router falan kullanıyorsanız onlara da statik IP verin.

Çözülmezse modemin hava aldığı deliklerinin üstüne ucunu usb ile değiştirdiğiniz bir bilgisayar fanı koymayı deneyebilirsiniz. 2015 yılında antalyada 15 dkda bir internetim gidiyordu modemi dinlendirmeden geri gelmiyordu, fan ile serinletince sorunum çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı