PC Isınma Problemi

M

madenci8080-2.Hesap

Ziyaretçi
Kardeşlerim Samsung R522 kullanıcısıyım ama PC çok ısınıyor. Overclock yapmadım, üzerinde Windows 8 İşletim Sistemi var. Ayrıca BIOS orijinal (phoenix bios). Eskiden 24 Saat minecraft oynardım, bir gün chipseti yandı, ekran kartının değiştirdiler chipseti. Sonra kasmalar başladı, ısınmalar azaldı, büyüyünce eskisi kadar oynamamaya başladım ama çoğu zaman ısınıyor. Ayrıca PC tam 17 kez tamir oldu, çipset değişimi buna dahil. Anlayıcağınız orjiinal değil.

Ya kasma var, ya donma, ya yanma, ya ısınma. Bune ya! :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi bileşeni çok ısınıyor onu belirtir misiniz?
Öncelikle ilgin için sağol ısınan bileşen PC'yi aldığımdan beri GPU (Ekran Kartı) olmuştur ama ilk aldığım zamanlar biraz kaba olucak ama hayvan gibi oyun oynardım ama sonradan ısınıp resetlemeler kapanmalar kendi kendini güçten kesmeler gibi çeşitli durumlarla karşılaştım zaten sonradan GPU'nun chipset'i (çipseti) yandı öyle olunca değişti ondan sonra ısınmalar azaldı ama performans düştü Minecraft Hayranıyım Eskiden 300 FPS oynardım şimdi hem FPS stabil değil hem en fazla 110 FPS bune anlamadım.

NOT: RAM 4GB

NOT2: OverClock yok UnderClock yok!

Notebook Soğutucu İle Kullanıyorum...

Dosya Ekleri

• ahdede.png
    ahdede.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 276
Minecraft deği başka bir oyunla da dener misiniz? Ayrıca minecraft CPU intensive bir oyun olduğu için sorun işlemcide de olabilir.
kardeşim öncelikle ilgin için sağol diğer oyunlarda ısınma orta düzeyde kasma ise sadece özel durumlarda (örn: partikul artması,patlama efekti,vs) oluyor ama minecraft tık yok ya ısınıyor ya kasıyor overclock yapsan sen düşün...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı