PC kasasının ısınması normal mi?

@Anakin SkywaIker Kartınız nedir?

Gaming APP uygulaması üzerinden kapatabiliyorsun. Boşta dahi düşük devirde sürekli dönüyor fanlar. Sanırsam kullandığın model Gaming X idi.
MSI 1080 Tİ en son 69-70 derece diyordu ama bu bile gerebildi beni. Ama asıl işlemci sıkıntı ya, 95-100 derece dedi direk çıktım. Menüde 77 derece dedi. Şimdi fan daha sakin. Gerçi neredeyse 8 saat olmuş. Normalde 2 saat duramazdım PC de :D . Sizce fanı değiştireyim mi? Birde şimdi Afterburner'dan baktım da 46 derece diyor. Ben anlamadım hocam bu normal mi? Bİrde fanları nereden çalıştırıcam? Gaming App'den mi?

Sistem bileşenlerini belirtin detaylı bir şekilde.
Tabi;
  • Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
  • İşlemci: Intel i7 7700
  • Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
  • Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
  • RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
  • Güç Kaynağı: Corsaır TXM750 80Plus Gold
  • Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
  • S. Soğutma: COOLER MASTER SEIDON 120V V3 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
  • Monitör: Asus PB287Q
Biliyorum sistemi görünce bu akıllı ne yapmış diyorsunuz, demeyin :D. Sistemde Windows 10 Home kurulu birde.

Yazılım, sıcaklık değerlerini yanlış raporluyor olabilir. Özellikle işlemcinin. Ekran kartı için değerler normal. Sizden isteğim AIDA64 ile işlemciyi stres testine sokmanız.

AIDA64

Yazılım, sıcaklık değerlerini yanlış raporluyor olabilir. Özellikle işlemcinin. Ekran kartı için değerler normal. Sizden isteğim AIDA64 ile işlemciyi stres testine sokmanız.

AIDA64
Sanmıyorum açıkçası, çünkü fan masa üstünde bir uygulama açınca bir anlığına cozutuyor, ve oyun içerisinde de bu durum devam ediyor bir anlığına. Ayrıca elimle kasaya dokunduğumda sıcaklığını hissetmiştim. Stres testi nedir?

Sıvı soğutmada bir problem olabilir. Ayrıca Seidon pek önerilmiyor ve pompa sorunu yaşanabiliyor. Yani biraz sorunlu bir seri diyebilirim. Başka bir soğutucu ile deneme şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı