PC kasasının ısınması normal mi?

Makaleler
5
Arkadaşlar kısa zaman önce PC topladım, eski bilgisayarımın kasasında hiç ısınma problemi olmazdı, ama bu kasaya şimdi dokunduğumda çok olmasa da bir ısınma var. Bu tehlikeli ya da zararlı mıdır? Kusura bakmayın kesinlikle dalga geçmiyorum ben böyle sistemlere hiç alışık değilim de, Kasa da normalde 4 fan vardı bende bir adet aldım 5 adet fan 1 s. soğutma, ve ekran kartının kendi fanları var. İşlemci fanı çok gürültülü ve sert çalışıyor. Bunun hakkında da bir şeyler söyler misiniz? Birde Afterburner'dan özelliklere baktım, ortalama 5-6 saat PC açık kaldı oyun oynarken ayarlar beni korkuttu bunlar normal mi? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden...

20171211162948_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir an dalga geçiyorsunuz sandım. Değerler mükemmel. CPU için uzun süre çalışma sonucu 47 derece çok iyi. Ekran kartı için de 60 derece civarları normal sayılabilecek değerler.
Not: Tabii ki tam yük altında.
Dostum gerçekten dalga geçmiyorum 8 yıllık bir bilgisayarım vardı ve bu yeni bilgisayarı daha ilk kullanışım. Sanırım çok üstüne titriyorum :). Oyun oynarken tam yük altında mı olur bilmiyorum, ama sadece o var. Peki bir sorumu daha cevaplayabilir misin? Taktığım fan bir uygulama açınca bir anda çok ses çıkartıyor sonra kesiliyor. Bende korkuyorum bir şey olacak diye bu normal midir?

Yük altındaki değerler ise, çok güzel değerler.
Peki sınır kaç olmalıdır? Özellikle ekran kartında?

Ekran kartı için sınır 90 derecedir. Lakin genellikle 55-65 arası çalışırlar. Eğer mining falan yaparsanız 80 Dereceye çıkabilir.
Mining nedir O.C gibi bir şey mi?

Ekran kartına bağlı. Ama genel olarak 80'den sonra sorunlar başlıyor.
Peki bildiğim kadarıyla bende ki kart 70 dereceden sonra fanlarını çalıştırıyor. Ben yan programdan çalıştırsam ne olur ne olmaz diye, bir şey olur mu?

Hayır olmaz. Yeni nesil kartlarda belli bir sıcaklık sonrası fanlar çalışıyor. Bende GTX 1050 var, 65-70 derece arasında çalışıyor fanlar. Boşta fazla ses yapar diye çalışmıyor galiba. Ayarlanıyor galiba ama ben bilmiyorum. Gerçi iyi bir teknoloji şikayetçi de değilim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı