PC kendi kendine açılıyor

togiee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bu sabah ortaya çıkan bu garip sorun hakkında bilgisi olan var mı? Güç kaynağının düğmesini aktif ettiğim gibi kasa açma tuşuna basmadan kendi kendine açılıyor. Powersuppply sorunu mu?

Merhaba bu sabah ortaya çıkan bu garip sorun hakkında bilgisi olan var mı? Güç kaynağının düğmesini aktif ettiğim gibi kasa açma tuşuna basmadan kendi kendine açılıyor. Powersuppply sorunu mu?

Anakart ile alakalı problemlerde bu sorun yaşanıyor. PSU ile felen alakası yok diğer arkadaş sanırım bilgisayar açılmıyor diyen adama bile format öneriyor. PSU felen saçmalamaya hiç gerek yok.

Muhtemelen ya anakart yada kasanın açma-kapama tuşununun o bölgede sorun var. Psu sıkıntısı değildir muhtemelen. Genellikle ekran kartının alt bölümünde reset ve power tuşunun kabloları olur onları bir kontrol edin.

BIOS pilini sok ve fişi çek ardında start butonuna 15 20 sn basılı tut ve kasaya tekrar BIOS pili tak dene eğer tekrar sorunların devam ediyorsa PSU da sorun var.

Aman ne ağladın her yere beğenmedim felen. Technopat'a katılmak için 13 yaşında olmalısın. İlkokulu bitir öyle gel canım.

Hem anakart hem PSU problemiymiş. Yeni anakart ve PSU aldim. Cevaplayan herkese teşekkürler.

PSU 3. ve 4. pin kısa devre yapılmadan start almaz. Anakartında problem vardır sadece. PSU da sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarcıya götürüp PSU'den felen olabilir mi dediyseniz adam vermek için PSU evet demiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı