PC kendi kendine kapanıyor

Deathgamer

Hectopat
Arkadaşlar önceden de oluyordu fakat bu aralar sıklaşmaya başladı. Bugün 4 defa kendi kendine kapandı ve kapanınca bir süre açılmıyor (5dk gibi). En son kendi kendine kapandığında açıp kapama tuşunda hafif bir kırmızılık vardı ve çatır çatır elektrik sesleri geldi. Üçlü uzatmaya baktığımda hafif bir kızarıklık vardı. Hemen çektim kabloları ve buraya geldim. Sizce neden bu sorun?

Arkadaşlar önceden de oluyordu fakat bu aralar sıklaşmaya başladı. Bugün 4 defa kendi kendine kapandı ve kapanınca bir süre açılmıyor (5dk gibi). En son kendi kendine kapandığında açıp kapama tuşunda hafif bir kırmızılık vardı ve çatır çatır elektrik sesleri geldi. Üçlü uzatmaya baktığımda hafif bir kızarıklık vardı. Hemen çektim kabloları ve buraya geldim. Sizce neden bu sorun?
PSU kaynaklı olabilir.

Bilgisayarın fişini cıkartıp acma tuşuna basılı tuttun eğer aniden fiş takıllı olmadıgı halde aniden elektrik gelip giderse PC'ye statik elektrik olabilir o zaman bu yöntem düzeltir eger kaplolardan yanık kolusu filan geliyorsa bulaşmayın.

Güç kaynağının marka, model bilgilerini kesintisiz güç kaynağı kullanıp kullanılmadığını elektrik kesintisi ile kapanıp kapanmadığını detaylıca yazabilir misiniz? Güç kaynağınız kaç yıllık?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, Technopat'a yeni katıldım bu bir espri ise anlatır mısınız olay ne?

Hocam, Technopat'a yeni katıldım bu bir espri ise anlatır mısınız olay ne?

Konu sahibine Power Supply markasını sormuş. "PSU ne demek" anlamında bir soru değildi o.

Yeni konular

Geri
Yukarı