PC kendi kendine kapanıyor

Deathgamer

Hectopat
Arkadaşlar önceden de oluyordu fakat bu aralar sıklaşmaya başladı. Bugün 4 defa kendi kendine kapandı ve kapanınca bir süre açılmıyor (5dk gibi). En son kendi kendine kapandığında açıp kapama tuşunda hafif bir kırmızılık vardı ve çatır çatır elektrik sesleri geldi. Üçlü uzatmaya baktığımda hafif bir kızarıklık vardı. Hemen çektim kabloları ve buraya geldim. Sizce neden bu sorun?

Arkadaşlar önceden de oluyordu fakat bu aralar sıklaşmaya başladı. Bugün 4 defa kendi kendine kapandı ve kapanınca bir süre açılmıyor (5dk gibi). En son kendi kendine kapandığında açıp kapama tuşunda hafif bir kırmızılık vardı ve çatır çatır elektrik sesleri geldi. Üçlü uzatmaya baktığımda hafif bir kızarıklık vardı. Hemen çektim kabloları ve buraya geldim. Sizce neden bu sorun?

Merhaba hocam ben de bu sorunla çok uğraştım, isterseniz eskiden açtığım konuya bakabilirsiniz Bilgisayar Kendini Kapatıyor. O kadar fazla şey denedik ki ekran kartı, anakart, PSU falan değiştirdik ve sorunun tamamen PSU'dan kaynaklı olduğunu fark ettik belki buradaki cevaplar size yardımcı olabilir.
PSU değiştirmeden bilgisayarı kullanabiliyordum, çaresiyse oyunlarda V-Sync açmaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı