Çözüldü PC kendiliğinden kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRUEALPHAtr

Decapat
Daha fazla  
PC kendiliğinden kapandı fişlerini çektim arkadan düğmesini kapattım 30 dakika bekledim ama yine de açılmadı yardımcı olabilirseniz sevinirim kendiliğinden bir anda kapandı daha yeni açmıştım uzun süredir açıkta değildi.

Çözüm
PC kendiliğinden kapandı fişlerini çektim arkadan düğmesini kapattım 30 dakika bekledim ama yine de açılmadı yardımcı olabilirseniz sevinirim kendiliğinden bir anda kapandı daha yeni açmıştım uzun süredir açıkta değildi.

Düğmeye basınca PSU fanı çalışıyor mu yoksa tık yok mu?

Muhtemelen işlemci yanmıştır RAM'lerde sorun olsa PC kapanmaz ekran giderdi.
Ekran kartını sök bazen ekran kartı sorun çıkarınca açılmıyor en son olarak işlemciyi farklı bir işlemci ile denemen lazım.

Şimdi aklıma geldi PSU da sorun olabilir kontrol etmek için PSU'yu komple sök evde multimetre var ise PSU'nun 24 pin girişlerini test et ampermetre yok ise kontrol tornavidasının ucuta tel mağlayıp deliklere teker teker sok 23 tanesinde elektrik olması lazım.

Dosya Ekleri

• 1693330957607.png
    1693330957607.png
    40,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Sistem nedir? Ayrıca bundan önce herhangi bir işlem yapıldı mı? Tamir vb.

Anakart kısa devre yapmış olabilir. Debugger ı varsa orada sabit bir kod var mı?

Durduk yere kısa devre yapmaz kanki bir de kısa devre yapsa fark edersin çünkü anakarttaki en düşük volt 3 volttur ve 3 voltta fark edilir bir kıvılcım çıkıyor yani o dediğin öyle olmuyor bir de kısa devre yapsa azıcık bir kararma oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı