PC mi PS4 mü?

4000 liraya aslında PS4'den daha iyi performans verir gibi geliyor bana. Yani RX 570 bir sistem toplayıp 4000 TL ile GTA V'de örneğin 1080P olabilecek en yüksek ayarlarda 95-110 FPS arası alıyorsun.(YouTube'da izlediğim testlerdeki sonuçlara göre dedim tam doğru bilgi olmuyabilir.) Ama PS4'de 30 FPS ve grafikler bildiğim kadarı ile yüksek. Oyun konusunda kutulu oyun sevdanız varsa konsol tercih etmek daha iyi olur ama PC'de Steam indirimleri, Epic Games'in bedava oyun vermeleri pek Epic Games'i sevmesem bile. PS4'ün iyi tarafları herkes aynı ekipman kimsenin kimseden üstünlüğü yok sadece kulaklık farkı var, oyun kaldıracak mı diye dert yok ve Exclusive oyunları.

Öyle PC var mı? Varsa link atar mısınız

Monitör ayrı PS4 de yanında vermiyorlar ya. 8 GB RAM evet yetersiz kalmaya başladı artık ama PS4'e göre kıyaslarsak daha iyi durumda. Klavye ve mouse kişisel tercih o yüzden kesin fiyat yok ama her türlü PC daha kârlı çıkıyor oyun fiyatları PC'de belli PS4'de belli ve her ay PS Plus ücreti için para ayırmaya gerek de yok.

Monitör ayrı PS4'de yanında vermiyorlar ya. 8 GB RAM evet yetersiz kalmaya başladı artık ama PS4'e göre kıyaslarsak daha iyi durumda. Klavye ve mouse kişisel tercih o yüzden kesin fiyat yok ama her türlü PC daha kârlı çıkıyor oyun fiyatları PC'de belli PS4'de belli ve her ay PS Plus ücreti için para ayırmaya gerek de yok.

Her evde bir televizyon vardır ve illa PS Plus gerek yok. Ben bir aralar durmadan farklı hesap açıp 2 hafta PS Plus kullanıyordum. Ayrıca PS Plus özel 1 aylığına bedava oyunlar veriliyor VPN ile de PlayStation Now'a erişebilirsin.

Her evde televizyon vardır diye bakarsanız PC'yi HDMI ile de Televizyona bağlıya bilirsiniz. PS Plus evet kişisel bir şey zorunlu değil verdiği özel oyunlar ama sadece üyeliğiniz varken oynanabildiğinden kötü olmuş. PlayStation Now sıkıntı Türkiye sunucuları yok ve internet hızımızı biliyorsunuz üstelik VPN ile bağlanırsanız çok yavaş bir internet ile oynanılmaz halde olur.

PS'lere zam gelmeden önce eski fiyatıyla PC'ye göre daha ucuz olduğu için PS4 denilebilirdi ama artık Playstation gibi bir cihaza o kadar para vereceğinize gidin krallar gibi PC deneyimini yaşayın tabi bu gene de kişisel zevk meselesi.

Pandemi öncesi sorsaydınız bu bu soruyu hem PS4, PS4 Pro hem de Xbox One S, Xbox One X; PC'ye göre daha avantajlı derdim ama şu anki fiyatlandırmada PC daha avantajlı Türkiye şartlarında.
Hocam o monitör+klavye+mouse değil bir de 8 GB RAM bugünlerde yetersiz oyun için.
Bu şekilde kıyaslamayı doğru bulmuyorum zira klavye ve mouse ekipmanları, sistem toplayanların %90'ında daha önceden evde hazır bulunuyor. İlk kez alacak kişilerin sayısı çok az. Monitör olarak dediğiniz doğru ama zaten 4000 TL'lik bir PC'ye en fazla 1000 TL'lik monitör alırdım ben. O zamanda fiyatına oranla performansa bakıldığında PC çok çok daha iyi. PS4'ün içinde 750 Ti civarı bir GPU var ve 570 ile kıyaslanamayacak seviyede kötü. 8 GB RAM ayriyetten almak çok zor değil.

5000 TL'lik monitör dahil RX 570 PC mi yoksa 4000 TL'lik 750 Ti içeren PS4 mü? Sanırım şimdi daha net anlaşıldı. Dediğim gibi eskiden mesela Xbox One X 2500 TL'ye satılıyordu ve içinde RX 580 civarı bir GPU var. Mesela o zaman konsol daha mantıklıydı ama şimdi öyle değil.

Bununla birlikte, özellikle PS cephesinde oyunlar çok pahalı ve online oynamak için ekstradan para veriyorsun. Xbox cephesinde yine Gamepass gibi sistemlerle güzel oyunlar oynuyorsun ama PS tarafında daha zor.

Fikrinize saygı duyarım tabii ki. İki platformun da kendine göre avantajları var, tercih son kullanıcının. En basitinden bazı oyunlar klavye+mouse ile güzel oynanırken bazı oyunlarda gamepad ile güzel oynanıyor. PC'ye gamepad alınabiliyor ama sonuçta ek masraf ve gidip kalitesiz bir şey alırsan bir anlamı olmuyor.

Ps'lere zam gelmeden önce eski fiyatıyla PC'ye göre daha ucuz olduğu için PS4 denilebilirdi ama artık PlayStation gibi bir cihaza o kadar para vereceğinize gidin krallar gibi PC deneyimini yaşayın tabii bu gene de kişisel zevk meselesi.

PS ye vergiler azalırsa eğer fiyatı ucuzlar ayrıca PC'de 2. el alışveriş olmadığı için oyunları ben PC'den ucuza alıyorum.
Her evde televizyon vardır diye bakarsanız PC'yi HDMI ile de televizyona bağlıyabilirsiniz. PS Plus evet kişisel bir şey zorunlu değil verdiği özel oyunlar ama sadece üyeliğiniz varken oynanabildiğinden kötü olmuş. PlayStation Now sıkıntı Türkiye sunucuları yok ve internet hızımızı biliyorsunuz üstelik VPN ile bağlanırsanız çok yavaş bir internet ile oynanılmaz halde olur.

Ancak altında masada durması için aparat yoksa klavye-mouse ile oynamak işkence olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı