PC Montajı Yapılabilir mi?

• Konuyu başlatan Itx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 660

Itx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben daha önce PC toplamamış biriyim. Önümüzdeki hafta parça parça PC toplayacağım ama tecrübesizliğim montaj sırasında sıkıntı yaratır mı diye aklıma takıldı. Üstüne mini ITX montajının kısıtlı alandan dolayı daha zor olduğu söyleniyor. Referans olması için önüme 1.30 - 2 saatlik kesintisiz montaj videosu açıp PC toplayabilir miyim? PSU'da kısa devre koruması var ancak pinlere ya da bağlantı yerlerine yanlışlıkla hasar veririm diye endişeleniyorum. Bir yanım "montaj işlerini öğrenmelisin, yavaş yavaş toplarsın" diyor bir yanım "riske almaya değmez götür birine toplat" diyor... Ne yapmalıyım sizce?

Aslında çok basit, yapanları izlersen hemen kavrarsın. Mümkünse canlı canlı izleyip sorular sor.
Canlı yayın denk gelemeyebilir ama Recep Baltaş sağolsun 2-3 tane kesintisiz montaj videosu var onlarla işimi görebilirim gibime geliyor.

Bence sadece PSU kablolarını bağlama kısmında zorlanırsınız ama videolarını izlerseniz yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
Anakart bağlantıları kolay zaten , beni düşündüren kısım psu ve kasa bağlantıları... Neyse beceremezsem buraya sorarım, becerirsem topladığım sistemin incelemesini test değerlerini vs. atıcam.

Hepinize teşekkür ederim. Aklıma gelen bir soru daha var, sizce montaj sırasında hangi aletler lazım olur? Zamanında oyuncak sök tak yaptığım küçül bir yıldız tornavida var. Psu modüler olmadığından dolayı kablolarını bağlamak için ip kullanmayı düşünüyorum. Bunların dışında herhangi bir şeye ihtiyaç var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı