PC no signal hatası

tuhafcoder

Decapat
Daha fazla  
Selam aleyküm, bu sorun bugün yaşandı PC de küçük kardeşim GTA 5 oynuyordu, sıkıldı PC'yı kapatı ben akşam geldim PC'yi acmayi denedim. Fakat PC açılıyor ama görüntü yok.
PC de acik olduğunu hoparlör ile fark ettim USB ile telefonumu bağlayınca telefonumu gordu bip sesi bilirsinjz Windows 10 aygıt takılınca çıkan ses.
Ama anlamadım konu bir anda neden oldu.
Ekran kartı yanmış olabilir mi sizce?
Ekran kartı 4 5 aylik fazla kullanılmadı. RX 570 4 GB.
R3 1200 AF.
16 GB 3200MHz RAM.
ASUS A320-F anakart.

Ekran kartını çıkartıp onboard ile deneyemedim çünkü R3 onboard desteği yok çalışması için bir ekran kartı şart elimde fazladan ekran kartı yok gecen ay sattim.
3 4 monitör ile denedim TV bile denedim hepsi aynı sonuç.
Eskiden de oluyordu bazen böyle ama kapatıp açınca ya da ekran kartını çıkarıp takip düzeliyor du. Şimdi hiç yanıt bile yok. Güç kaynağı mı sorunlu anlamadım ekran kartin ara ara fanlari devreye giriyor bir 1-2dk civarı sonra beklemeye giriyor.
Garip.
Denediklerim;
-BIOS pilini çıkartıp denedim.
-Kasayı komple söktüm uzay tipimidr her neyse çalıştırdım sonuç aynı.
Tum kabloları söktüm tekrar taktım.
-RAM'lari tektek denedim aynı.
-SSD'siz çalıştırmayı denedim aynı.
İşlemci de onboard olmadığı halde anakarti VGA çıkışına bağlamayı denedim tabii ki yine sonuç aynı.
Farklı bir çözüm yolu sunacak biri veya konu hakkında bilgilendirme yapacak biri var mı?

Selam aleyküm, bu sorun bugün yaşandı PC de küçük kardeşim GTA 5 oynuyordu, sıkıldı PC'yı kapatı ben akşam geldim PC'yi acmayi denedim. Fakat PC açılıyor ama görüntü yok.
PC de acik olduğunu hoparlör ile fark ettim USB ile telefonumu bağlayınca telefonumu gordu bip sesi bilirsinjz Windows 10 aygıt takılınca çıkan ses.
Ama anlamadım konu bir anda neden oldu.
Ekran kartı yanmış olabilir mi sizce?
Ekran kartı 4 5 aylik fazla kullanılmadı. RX 570 4 GB.
R3 1200 AF.
16 GB 3200MHz RAM.
ASUS A320-F anakart.

Ekran kartını çıkartıp onboard ile deneyemedim çünkü R3 onboard desteği yok çalışması için bir ekran kartı şart elimde fazladan ekran kartı yok gecen ay sattim.
3 4 monitör ile denedim TV bile denedim hepsi aynı sonuç.
Eskiden de oluyordu bazen böyle ama kapatıp açınca ya da ekran kartını çıkarıp takip düzeliyor du. Şimdi hiç yanıt bile yok. Güç kaynağı mı sorunlu anlamadım ekran kartin ara ara fanlari devreye giriyor bir 1-2dk civarı sonra beklemeye giriyor.
Garip.
Denediklerim;
-BIOS pilini çıkartıp denedim.
-Kasayı komple söktüm uzay tipimidr her neyse çalıştırdım sonuç aynı.
Tum kabloları söktüm tekrar taktım.
-RAM'lari tektek denedim aynı.
-SSD'siz çalıştırmayı denedim aynı.
İşlemci de onboard olmadığı halde anakarti VGA çıkışına bağlamayı denedim tabii ki yine sonuç aynı.
Farklı bir çözüm yolu sunacak biri veya konu hakkında bilgilendirme yapacak biri var mı?
HDMI ve VGA ikisini de denediniz mi? PCI-X kabloları takılı mı?

Elinizde buzzer yani speaker varsa takıp deneyin herhangi bir arıza sesi verecek mi ? Bence sorun büyük ihtimal ekran kartınız.

WattMan error: Hoş geldin :)

Evet arada WattMan çöktü falan hatası veriyordu. Sizce ekran kartı mı?
Elinizde buzzer yani speaker varsa takıp deneyin herhangi bir arıza sesi verecek mi? Bence sorun büyük ihtimal ekran kartınız.

Akım ölçer var Arduino da buzzer vardı gibi deneyebilirsem onunla denemeye çalışırım. Ama ekran kartını da açmak istemiyorum garantisi duruyor daha garanti dışı olur diye nir bilgisayarcı'da farklı ekran kartı ile test etmek istiyorum. Oradda bugün deneyeceğim ekran kartı değildir umarım. RX 570 bile 4 5K para olmuş. Anakart falandir inş 😂.
HDMI ve VGA ikisini de denediniz mi? PCI-X kabloları takılı mı?

Evet Display Port. HDMI denedim VGA da converter HDMI ile denedim. Eskiden converter ile çalıştırıyordum.

Geri
Yukarı