PC onarılması gerekiyor hatası

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben bu sabah Unturned’a girerken aniden ekran dondu. Windows yanıt vermedi. Ben de PC’yi kapattım sonra bir daha açtığımda bu hatayı aldım:
5AA113EC-A901-499F-B7C9-F69B719D2D4A.jpeg

Sonra da BIOS’a girmek için başlarken F10 tuşuna bastım ve şu hatayı aldım:
709B7069-AB4B-4A9E-8187-2B53F57B6977.jpeg

Bu hataları format atmadan çozmem mümkün mü? Önemli dosyalarım var bilgisayarımda. PC modelim :
HP 15-BS107NT CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD üzerinde sorun olabilir. Windows 10 kurulum medyası ile onarım yapın olmazsa temiz kurulum yapın.

Eğer HDD üzerinde ciddi bir hasar varsa bu ikisini de yapamayacaksınız veya yapsanız bile yine sorunlar oluşacaktır. Bu durumda bilgisayarınızı servise göndermeniz en mantıklı çözüm olacaktır.

İzlediğime göre bu hatayı alanlar HDD'yi değiştiriyor. Önemli bilgiler için 3. part programlar kullanabilirsiniz. Hatta biri HDD'yi başka laptop ile Windows XP üzerinden hata almadan açtı direkt.

HDD üzerinde sorun olabilir. Windows 10 kurulum medyası ile onarım yapın olmazsa temiz kurulum yapın.

Eğer HDD üzerinde ciddi bir hasar varsa bu ikisini de yapamayacaksınız veya yapsanız bile yine sorunlar oluşacaktır. Bu durumda bilgisayarınızı servise göndermeniz en mantıklı çözüm olacaktır.

nasıl yapıcam biraz açarmısımız enter amı basayım f2 yemi

test yaptım bi kısa süren test vardı kısa süren testte hata verdi bide 3 saatlik bi test vardı onu yapmadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı