PC oyuna girince resetliyor

vedat yıldız

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Reyzen 7 7800x3d
Gigabyte 7800 xt
Msi b650 m gaming wifi
Powerboots 120 mm
Msi 650 w psu
Kingston 2 tb m2 ssd
Meslek
Kimya mühendisi
RAM
Corsair 6000 mhz 2x16
SSD veya HDD modeli
Kingston 2 tb
Ekran kartı
Rz7800xt
Anakart
Msi b650 gaming plus
İşlemci
7800x3d
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki ay önce bir bilgisayarı topladım bilgisayarımda normalde en ufak bir sıkıntı yok. Ancak oyuna girdiğimde (sadece CS) oynuyorum kendine reset atıyor. Daha sonradan bilgisayar açılır açılmaz oyuna giriyorum en ufak bir sıkıntı yaşamıyorum sıcaklık değerlerim normal efes değerlerim 600 civarı yüksek ayarlarda bunu neden yapar? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. PSU65o waat.

stabilite test bölüünden mi yapıyorum

stabilite test bölüünden mi yapıyorum

Başlıyorum şimdi 20-25 dk sonra durumu bildireceğim

durum bu şekilde arkadaşlar kapanma veya bir hata vermedi

@GFYT

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    291,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
aynı sorun bende de var occt testin de ise 1 saatlik 3d standar teste ekrankartı max 77.78 derece işlemci ise 55 derece kapanmadan 1 saatlik test yaptı ama oyuna girince tekrar reset atır pc
Oyundan veya windowstan kaynaklı o zaman

Mutlaka donanımda bir sıkıntı var ramlerden, işlemciye hepsini test et. Bence kullandığın PSU'da kronik bir arıza var. Driverler ve BIOS güncel değilse onlara bi göz at. Oyunlarla alakası olduğunu sanmıyorum.

Valorant CS:GO ve baldur gates 3 bu oyunları oynuyorum ve 3 üde PC resetliyor daha sabah format attım Windows 11 kullanıyorum

Düzelme olmadı mı?
Mutlaka donanımda bir sıkıntı var ramlerden, işlemciye hepsini test et. Bence kullandığın PSU'da kronik bir arıza var. Driverler ve BIOS güncel değilse onlara bi göz at. Oyunlarla alakası olduğunu sanmıyorum.
hepsini test ettim stress testine soktum

Geri
Yukarı