Pc reset zararlı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samet67671

Kilopat
Makaleler
25
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Bilgisayara kasadan reset atmak yada çok reset atmak donanıma zarar verirmi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windowstan mı ? yoksa kasadan mı ?

Bence, windowstan zararlı değildir. Pc açıkken,format atarken yada herhangi birşey kurarken, durduk yere reset atmak zararlıdır.(Kasada öndeki reset tuşunu kastediyorum.) Yanlışım varsa düzeltin.

Evet. Kasadaki reset tuşunu kastediyorum.

Gerekli durumlarda reset atmanın elbette zararı yoktur ancak işin ipini kaçırıp sürekli reset atarsanız hem işletim sistemine zarar verirsiniz, hemde HDD'de nadiren de olsa bir sıkıntıya yol açabilirsiniz.

İşletim sistemi 5 kere hoşgeldinizden sonra masaüstü gelmeden dondu reset attim. Bu soruyu sormamın nedeni bu. İşletim sistemi windows 8 pro arada donuyor anlamadım sorun nerde driverlar güncel programlarım güncel.

Bence, windowstan zararlı değildir. Pc açıkken,format atarken yada herhangi birşey kurarken, durduk yere reset atmak zararlıdır.(Kasada öndeki reset tuşunu kastediyorum.) Yanlışım varsa düzeltin.
Windowsdan normal şartlartda reset atılmaz zaten, komutla ilgili bişey de demedi zaten.

- - - Güncellendi - - -

İşletim sistemi 5 kere hoşgeldinizden sonra masaüstü gelmeden dondu reset attim.Bu soruyu sormamın nedeni bu.İşletim sistemi windows 8 pro arada donuyor anlamadım sorun nerde driverlar güncel programlarım güncel.
Kullandığın programlardan kaynaklı olabilir temiz önyükleme yapın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı