Çözüldü PC sadece Intel ekran kartını kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

343248

Hectopat
Benim laptopum 2 ekran kartı olmasına rağmen her zaman sadece intelinkini kullanıyor. NVIDIA'nın kini umursamıyor sanki. Her zaman sadece birini kullanıyor. Bunun çözümü nedir?

(Not: NVIDIA'nın sürücüsü yüklü.)

Dosya Ekleri

• bandicam 2021-01-29 14-34-11-548.jpg
    bandicam 2021-01-29 14-34-11-548.jpg
    157,8 KB · Görüntüleme: 337
Çözüm
Benim laptopum 2 ekran kartı olmasına rağmen her zaman sadece intelinkini kullanıyor. NVIDIA'nın kini umursamıyor sanki. Her zaman sadece birini kullanıyor. Bunun çözümü nedir?

NVIDIA Denetim Masası üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartını burada görebilmen lazım. Varsa ona sağ tıklayıp etkinleştir veya bu aygıtı kullan tarzı bir seçenek olacak ona tıklamak yeterli olur.

NVIDIA Denetim Masası üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Çözüm
Devre dışı bırakmaya gerek yok. Hiç mi NVIDIA'nın uygulamasını kullanmadınız?
Kullandım tabi ki ama aygıt yöneticisi kökten çözüyor. Genelde sürücüsünü güncelleyince veya silip tekrar yükleyince ayarları resetleme durumu oluyor. Yaşadığım bir durum olduğu için bu yolu önerdim.

Geri
Yukarı