PC toplama zor mudur ?

buarkk68

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ilk defa PC toplayacagim. Şu teknopat in 1700 TL'ye topladigindan. Peki PC toplama zor mudur ? Yapabilirmiyim ben kendim? İlk defa yapanlar yapmis olanlar varsa tecrübelerini yazabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yaparken adım adım gidersen sorun olmaz ve Technopat'ın 1-2 sistem toplama rehberini izlersen kolay olucaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayarı toplayacaksınız videoları izleyin yeterli olur yaparsınız. Yapamaz iseniz teknik servise götürüp başında durarak toplatırsınız.

Her şey kitapçıkta yazılı zaten resimlere baksan anlarsın, lego gibi düşün ama dikkatli ol statik elektriğini boşalt önce, kablo düzenine dikkat et yeter.
Topladıktan sonra BIOS güncelle işletim sistemini kur keyfine bak.

Bende Recep ve Ali beyin topladıgı bir sistemi topladım. Aynı sizin gibi kaygılarım coktu hatta açtığım konularda "sen işi fazla gözünde büyütmüssün umarım bilgisayara zarar vermezsin" diye yorum bile olmuştu. İnanın düşündügünüz gibi zor degil. Gözünde büyültme. Toplaması birşey degilde sonra O.C yapıcaksan stabiliteni koruman testler vs. biraz uğraştırıyor. Ne toplarsan topla anakartta vs. hiçbir ayar yapmana gerek yok. Biosdan default ayarlara tıkla fanlarını ayarla bu konu ile ilgili sayısız konu var araştırabilirsin. Windows 8.1.3 UEFI temiz bir kurulum yap. He içim rahat etsin istiyorsan AİDA64 ile sıcaklık testi Prime95 ile de stres testi yap 2 saat yeterli bence eger mavi ekran kapanmalar yaşanmıyor ve sıcaklıkta artık olmuyorsa gönül rahatlıgı ile kullanabilirsin. Sıcaklık değerlerini paylaşarak da yorum alabilirsiniz.

Sistem toplamayı gözünüzde o kadar büyültmeyin. Ben şu anda ekran kartı hariç öbür parçaları aldım ekran kartının piyasaya çıkmasını bekliyorum (GTX 980 Kingpin). Ben de ilk defa toplayacağım fakat Technopat'ın bütün videolarını izledim sistem toplama hakkındaki. Toplarken bir yandan videoya bakıp sıra sıra kabloları bağlayacağım. Çok zor birşey değil yani. Adım adım ilerleyebilirsin benim gibi.

Sistem toplamayı gözünüzde o kadar büyültmeyin. Ben şu anda ekran kartı hariç öbür parçaları aldım ekran kartının piyasaya çıkmasını bekliyorum (GTX 980 Kingpin). Ben de ilk defa toplayacağım fakat Technopat'ın bütün videolarını izledim sistem toplama hakkındaki. Toplarken bir yandan videoya bakıp sıra sıra kabloları bağlayacağım. Çok zor birşey değil yani. Adım adım ilerleyebilirsin benim gibi.
Siz yinede bir simülatör programında deneyin önce.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı