Bilgisayar toplamak zor mudur?

Hocam parçaları biliyorum ama hangi sırayla ya da uyumlu olup olmadığını falan bilmiyorum yazın bilgisayar topmak istiyorum da.

Kendi kendime 0'dan bilgisayar toplamak zor mudur acaba? Çünkü elimde RX 6800 var bunu değerlendirmek istiyorum.
Alıyorsun eline tornavidayı gerisi kendiliğinden geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam parçaları biliyorum ama hangi sırayla ya da uyumlu olup olmadığını falan bilmiyorum yazın bilgisayar topmak istiyorum da.
Bütçeni belirterek konu aç forumdakiler yardımcı olur.

Hangi işlemciyi kullanacağına karar vereceksin, bunu yaparken yalnızca oyun mu oynayacaksın iş de yapacak mısın diye düşüneceksin. İş yapacaksan ona göre biraz daha performanslı bir işlemciye yönelirsin yalnızca oyun ise daha uygun bir işlemci işini görür. Rx6800 e uyacak darboğaz yapmayacak bir işlemci olmalı bu. Önünde AMD veya INTEL oluyor hangisini alacağına karar verecek model seçeceksin. O işlemciye uyan ana kart seçimini yapacaksın. Burada da ana kartın özelliklerinden ne beklediğine göre değerlendireceksin. En basitinden WIFI olsun mu olmasın mı diye düşünebilirsin. Aynı zamanda DDR4 veya DDR5 tercihi yapacaksın ki fazla bütçe yoksa şuan DDR4 daha iyi olacaktır. En sonunda en azından 2x16 GB ram alırsın. İşlemciye soğutucu gerekebilir ona da bakılacak. Depolama birim tercihi ve tüm ürünlere göre kasa tercihi yapılacak. Konu böyle.

Hangi işlemciyi kullanacağına karar vereceksin, bunu yaparken yalnızca oyun mu oynayacaksın iş de yapacak mısın diye düşüneceksin. İş yapacaksan ona göre biraz daha performanslı bir işlemciye yönelirsin yalnızca oyun ise daha uygun bir işlemci işini görür. RX6800'e uyacak darboğaz yapmayacak bir işlemci olmalı bu. Önünde AMD veya Intel oluyor hangisini alacağına karar verecek model seçeceksin. O işlemciye uyan anakart seçimini yapacaksın. Burada da anakartın özelliklerinden ne beklediğine göre değerlendireceksin. En basitinden Wi-Fi olsun mu olmasın mı diye düşünebilirsin. Aynı zamanda DDR4 veya DDR5 tercihi yapacaksın ki fazla bütçe yoksa şu an DDR4 daha iyi olacaktır. En sonunda en azından 2x16 GB RAM alırsın. İşlemciye soğutucu gerekebilir ona da bakılacak. Depolama birim tercihi ve tüm ürünlere göre kasa tercihi yapılacak. Konu böyle.

Oyun ve yazılım ağırlıklı olacak Intel olmasını isterim ve şu an gözüme çarpan model i5 13400 o gün gelince konu açarım hocam teşekkürler.

Alıyorsun eline tornavidayı gerisi kendiliğinden geliyor.

Bütçeni belirterek konu aç forumdakiler yardımcı olur.

:D

Geri
Yukarı