PC toplamada en önemli parça hangisi?

Kasa da olmadan olmaz.

Uzay sistem falan dersin de kablo eline takılır anakart düşer, su dökülür, kedi zıplar vs çöp olur yani kasa da önemli.
Karton kutuda bile sistem toplayanlar var hocam. Yaratıcılık müthiş. @tirabzonun_kaymagi :D

Hepsini bir bütün olarak düşün. Ben NVMe hard diski uygun fiyata aldım. 970 tl sonuçta NVMe SanDisk olsa da işimi görür diye düşündüm. Normalde Samsung EVO 1 TB 1850 gibi fiyatı vardı.
Sonra RAM'lerden para kıstım. RGB aydınlatması olmasa da olur. 32 GB 3200 MHz bence yeteli 1500 TL'ye aldım. Anakart ve işlemciden kısamazdım. Ryzen 5600 ve ASUS TUF Gaming X 570 aldım. Madalyonun son parçası ekran kartı kaldı. 6800 ekran kartnı Vatan'dan alacaktım ki. Diğer parçaları almadan ekran kartı satmıyoruz modasına onlarda geçince ekran kartsız kaldık. Ekran kartı alamayınca Power da almadım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dedim. Mağazadan ayrıldım.😁

Bütçe söyleyin biz önerelim.
Dostum merhaba. 12-13K' lık bütçem var. Fps oyunları oynuyorum(cs go,vs) ve buna yönelik bir kasa arıyorum. Önerdiğin kasa var mı?

Yapacağınız işe bağlı değişir. Oyun oynayacaksanız en önemlisi ekran kartı olur mesela. Veya video render için de öyle.
Mesela çok dosya transfer etmen gerekir depolamaya bir tık daha önem verirsin.
Dostum merhaba. 12-13K' lık bütçem var. Fps oyunları oynuyorum(cs go,vs) ve buna yönelik bir kasa arıyorum. Önerdiğin kasa var mı?
Yeni konu açmaya ne dersin?

Kalan para ile monitör alabilirsin.

Hazır alınca daha ucuza geliyormuş, bu sistem baya uygun ve güzel. Benim topladığımdan da çok daha iyi.

Geri
Yukarı