PC toplamak için nasıl para biriktirilebilir?

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
PC toplamak istiyorum ve İtopya üzerinden toplayınca fiyatı toplam 17-18 bin TL yapıyor. Bir yerde çalışıyorum ve oradan aldığım parayı biriktirmek istiyorum ama dışarı ne zaman çıksam illa marketten bir şey alıyorum. Hiçbir şey almasam su alıp çıkıyorum o derece. Bu para harcamanın önüne nasıl geçebilirim sizce? Para biriktirme formülü var mıdır?

Arkadaşlar merhaba.
PC toplamak istiyorum ve İtopya üzerinden toplayınca fiyatı toplam 17-18 bin TL yapıyor. Bir yerde çalışıyorum ve oradan aldığım parayı biriktirmek istiyorum ama dışarı ne zaman çıksam illa marketten bir şey alıyorum. Hiçbir şey almasam su alıp çıkıyorum o derece. Bu para harcamanın önüne nasıl geçebilirim sizce? Para biriktirme formülü var mıdır?

Okulda tost almak yerine arkadaşlarının yemeklerine dadan.

Para biriktirme formülü var mıdır?
Vardır. Maaşınızı aldığınız gibi paranın bir kısmını kolay kolay ulaşamayacağınız bir yere koyun. Hedefinize ne kadar hızlı ulaşmak istiyorsanız miktarı o kadar artırın. Kalan parayı da gönlünüze göre harcayın. Yani atıyorum 6000 maaşınız varsa 2000 kenara koyun, maaşınız sanki 4000 binmiş gibi yaşayın.

Para biriktirme formülü eğer ayda 400 biriktirebiliyorsan tek tek parçaları taksit ile yap bu sayede caymazın.

Arkadaşlar merhaba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu formülü uygula kardeşim 3-4 yıl sonra alırsın rahatça.

Geri
Yukarı