PC toplamak için para biriktirme

ygithann00

Centipat
Daha fazla  
9'lık bir sistem toplamak istiyorum yarısı sıfır yarısı ikinci el olacak. 5 k ben toplasam yeterli ailem üstüne ekleyecek. Günlük 20 TL harçlığım var, bunu biriktirmeye çalışıyorum. Akrabalardan 2 ayda 1 100 TL alıyorum. Toplam ne kadar aya denk gelir tahmini olarak?

9'lık bir sistem toplamak istiyorum yarısı sıfır yarısı ikinci el olacak. 5 k ben toplasam yeterli ailem üstüne ekleyecek. Günlük 20 TL harçlığım var, bunu biriktirmeye çalışıyorum. Akrabalardan 2 ayda 1 100 TL alıyorum. Toplam ne kadar aya denk gelir tahmini olarak?
Enflasyonu hesaba katarsak ömrünüz yetmeyebilir. Şu an 5000e alabileceğiniz parçalar aydan aya zam yiyecek.

Günde 20 tl alsanız ayda 600 TL yapar. 100 TL akrabanızdan alsanız 700 TL olur. Bu da ortalama sizin için ayrılan bütçenin 6 ayda toplanacağını ifade ediyor.

Akrabalardan alınan 100 TL ile 4'ü çarparsak 8 ayda 400 TL, 20 TL ile de 30'u çarparsak 600 TL eder, bunu da 8 aya vuracak olursak 600x8=4800 TL, hepsinin toplamı 5200 TL ediyor. Sana güzel bir tavsiye veriyim dostum, yemeğinden ve suyundan kısacaksan yemeğini gizlice evden götür. Evden yediğin anlaşılırsa para verme durumu kullanmadığın için harçlığın kesilebilir. İnternet üzerinden de okul çıkışı sonrası nasıl para kazanabilirsin bunu araştır derim. Enflasyona rağmen bir şekilde sistemi toplama yaparak denkleştirebileceğine inanıyorum, aileni de ikna edebilirsen hazır ve uygun sistemlerden 1 tanesini taksit ile aldırmayı dene, gerekirse alacağın harçlık önemli değilse alacağın harçlıktan vazgeç.

Elinizi para geçtikce parça alın yoksa zam gelir.

Akrabalardan alınan 100 TL ile 4'ü çarparsak 8 ayda 400 TL, 20 TL ile de 30'u çarparsak 600 TL eder, bunu da 8 aya vuracak olursak 600x8 = 4800 TL, hepsinin toplamı 5200 TL ediyor. Sana güzel bir tavsiye vereyim dostum, yemeğinden ve suyundan kısacaksan yemeğini gizlice evden götür. Evden yediğin anlaşılırsa para verme durumu kullanmadığın için harçlığın kesilebilir. İnternet üzerinden de okul çıkışı sonrası nasıl para kazanabilirsin bunu araştır derim. Enflasyona rağmen bir şekilde sistemi toplama yaparak denkleştirebileceğine inanıyorum, aileni de ikna edebilirsen hazır ve uygun sistemlerden 1 tanesini taksit ile aldırmayı dene, gerekirse alacağın harçlık önemli değilse alacağın harçlıktan vazgeç.

Hazır sistemi taksit ile denedim ama farklı ödemeler olduğu için olmaz dediler bende toplama ve 2. el daha uyguna geldiği için biriktirmeye başladım ama uzun sürecek gibi duruyor.

Hazır sistemi taksit ile denedim ama farklı ödemeler olduğu için olmaz dediler bende toplama ve 2. el daha uyguna geldiği için biriktirmeye başladım ama uzun sürecek gibi duruyor.
O zaman paranın tamamen birikmesini beklemeyin. Parça parası biriktiği anda almaya bakın. Yarınımızın ne olacağı belli değil.

Geri
Yukarı