PC toplarken kasanın önemi

Turgut38

Hectopat
Yer
Kayseri/Develi
Daha fazla  
Merhabalar. Ben yeni bir sistem toplama kararı aldım ve açtığım konularda alacak olduğum kasaya tepki yağdı. Evet kasa kalitesiz olabilir ama ne bakımından kalitesiz, ve yahut bu kalitesizlik neye sebep olur? Kasanın neyi kalitesiz olur? Mesela şu kasanın kalitesiz olduğunu öğrendim: Everest 329R. Tamam kalitesiz. Bunun benim oyun performansıma etkisi ne olur? İşte bunların cevaplarını arıyorum. Cevap yazan yazmayan herkese şimdiden teşekkürler. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Malzeme kalitesi açısından kötü olurlar, fanları ses yapabilirler ve en önemlisi, hava sirkülasyonu kötü ise sisteminiz ısınır.

Bak bir konu açmıştım, istersen incele ve kendin gör: Kasa Bu Yüzden Önemlidir! - Technopat Sosyal
Malzeme kalitesi ve fanları iyi olsa PowerBoost, GameBooster, Rush, Ranker kasaların tasarımları gerçekten iyi olabiliyor, ızgaralı kasaların tasarımlarının üstünde durmaya başladılar. Sizce?

@Turgut38 kasaya dahil olunca kalitesiz olma olayı hurafe, sonuçta normal satışı olan bir güç kaynağı ile geliyor genellikle. PSU'suz bir şeye sebep olur mu derken?

Kasanın birçok önemli noktası var. Performansa esas etkisi soğutma performansı, hava akışı. Yeterli soğutmayı sağlayamıyorsa performanstan ödün verebilir sistem.

Bunun dışında kablolama konusunda size ne kadar yardımcı olabildiği de önemli. Kablo kanalları vs. önemli detaylar, hava akışında az da olsa kablolamanın etkisi var sonuçta.

Bir diğer nokta toz filtresi. Tozlanmayı ne kadar azaltırsak o kadar iyi sonuçta.

Bir başka nokta malzeme kalitesi. Bu bakımdan kasanın iyi olması önemli ama sonuçta laptop gibi taşımadığımız için diğer detaylar kadar önemli değil bana göre.

Ayrıca içinde PSU olmadığı durumlar için konuşuyorum. PSU çok önemli bir donanım.

Mesela ben 4 yıldan fazladır Dark N10 kullanıyorum. Zamanında çok olumsuz yorum yapılıyordu. Evet, malzeme kalitesi düşük ancak çok ferah bir kasa, soğutma performansı çok iyi. Bunun dışında kablolama için de fena değil. Tabii ki malzeme kalitesi düşük ama fiyatını düşününce malzeme kalitesinin öneminden de az önce bahsettiğim gibi ben kısılabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Malzeme kalitesi ve fanları iyi olsa powerboost, gamebooster, rush, ranker kasaların tasarımları gerçekten iyi olabiliyor, ızgaralı kasaların tasarımlarının üstünde durmaya başladılar. Sizce?

@Turgut38 kasaya dahil olunca kalitesiz olma olayı hurafe, sonuçta normal satışı olan bir güç kaynağı ile geliyor genellikle. PSU'suz bir şeye sebep olur mu derken?

Evet ben bu markalara çok baktım ama fiyat dolayısıyla şüphelenmedim değil.

Malzeme kalitesi ve fanları iyi olsa PowerBoost, GameBooster, Rush, Ranker kasaların tasarımları gerçekten iyi olabiliyor, ızgaralı kasaların tasarımlarının üstünde durmaya başladılar. Sizce?

PSU'suz satılsaydı ve ucuz olsaydı tavsiye edebileceğim bir kasa olabilirdi şu: POWER BOOST VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Ranker'ın da Cygnus modeli fena değil mesh olmasından dolayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı