PC Upgrade'ye hangi parçadan başlanmalı?

Kasanın toz toplaması hava akışının iyi olduğu anlamına gelir.
Sizin sistemden daha düşük olduğu halde daha iyi FPS alıyor gibi gelmesi gördüğünüz performansların güncel olmamasından kaynaklanıyor. Günümüz oyunlarda yapılan güncellemeler ile aldığınız FPS hep aşağı yönde hareket eder. Sizin sisteminiz ve oyunlarınız tamamen güncel. Yani eskiden daha düşük performans almanız normal.
144 veya 240hz DP Girişi olan bir monitör alabilirsiniz.

Ama benim anladığım canınız sıkılmış. Sadece değişim yapmak istiyorsunuz. Çünkü söylediğiniz sebeplerin hiçbirinden tam emin değilsiniz.
Canınızın sıkıntısını giderecek parçalar alın takın kafanıza göre.

Anakart: MSI Z170A PRO / İşlemci: Intel i7 6700k / RAM: Corsair Vengeance 16GB(2x8) 2800MHz / Ekran Kartı: Asus ROG STRIX GTX 1070 / HDD: Seagate 1TB 7200RPM / SSD: Corsair LE serisi 240GB / Kasa: Zalman NEO Z11 700W / Monitör: Asus VP247 / Mouse: Razer Deathadder Chroma 10.000 DPI / Klavye: - / Soğutucu : Cooler Master MasterLiquid 240 / Kulaklık : Corsair HS70 (Carbon) Wireless

Şu anda kullandığım bilgisayarımın özellikleri bu şekilde olup yavaş yavaş parçaları değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce değişikliklere hangi parçadan başlamalıyım? Teşekkürler.
Sistemin gayet iyi daha ne istiyorsun fazladan para varsa verebilirsin. :D

Bu sistem için yeni bir Monitör önerisi alabilir miyim?

+MSI Z170A PRO'nun ses kartı yeterli midir? Konuya dair bilginiz ve kıyaslarınız varsa yardımcı olabilir misiniz?

Ekran kartı ve beraberinde monitör yükseltmesi yeterli olur. Hız için M.2 SSD takviyesi de düşünebilirsin. Bütçen fazlaysa 2080/2080 Ti ve 2K 144 Hz monitör az ise sadece 1080P 144 Hz monitör sonra duruma göre 2070 veya Radeon 5700 XT ile değişim yapılabilir. 1070 günümüzde yeterli gelse bile garantisinin azalması olsun ikinci el fiyatının günden güne düşeceği de hesaba katıldığında monitör değiştirirken onu da elden çıkar derim.

Son düzenleme:
Garantisi hali hazırda bitti zaten hocam ekran kartımın. Şimdilik bana yeterli geldiği için ekran kartımı değiştirmek istemiyorum. Monitör öneriniz varsa tercihen bakmak isterim. M.2 SSD olarakta öneriniz varsa bakmak isterim. Kendime abartılı bir bütçe belirlemedim. Önerilen ürünlere göre hareket etmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı