PC virüsü anılarınız

smss.exe diye bir virüs vardı her klasörün içine sürekli o dosyanın adı ile .exe uzantılı dosya oluşturuyordu (örnek: Klasörün adı asd o klasörün içine asd.exe adlı dosya oluşturuyordu ve bilgisayarda anormal bir durum yoktu.) Format atınca gitmişti.

İlk virüs yediğimde şöyle olmuştu;
Ben internetten bedava Minecraft indirecektim. Bir tane site buldum indirdim. İlk gün bir şey olmadı 2. gün bir uyarı geldi izin istiyormuş uygulama. Bende dedim bu program bana ücretsiz Minecraft oynatıyor, benim de ona bir iyilik yapmam lazım deyip her şeye izin verdim. Mavi ekran vermişti. Bende ilk defa karşılaştığımdan çok korktum. Evde aaaa diye 10 dk boyunca bağırmıitım. Babamda evde yoktu, korkudan açamadım bilgisayarı. Babam gelince bana öğretti, bu bir sistem hatasıymış yendien başlatınca geçer demişti asla unutmam.😃
Not = bilgisayarında niye antivirüs yok derseniz babam onu yani antivirüsü ağırlık yapmasın bu bilgisayarın canı ne kadar zaten 2 GB RAM'i var deyip silmişti 😂

Scratch programını virüs sanıyordum, ama çok güzel programdı, açınca içime huzur doldu, virüs değilmiş.

Hile indireceğim diye trojan keylooger ve truva atı yemiştim anti virüs ile sildim sonra bir de formatladım ve benim arkadaşım av indirdi çocuk un System32'i sildi.

Geri
Yukarı