PC vs konsol

89666

Kilopat
Şu anda elimde Ryzen 5 5500, RX 6400 ve 16 GB RAM'li bir bilgisayar var. Hayatımda hiç konsol oynamadım, hep bilgisayar kullandım. Sizce bilgisayarı satıp konsol mu almalıyım yoksa bilgisayar durmalı mı? Konsol alacaksam Xbox Series S mi yoksa PS4 mü almalıyım?

Amacınız sadece ve sadece oyun ise konsol daha mantıklı. Ama bence PC’yi tutun. Elinize bir gün para geçerse yükseltirsiniz, pişman olmazsınız.

Amacınız sadece ve sadece oyun ise konsol daha mantıklı. Ama bence PC’yi tutun. Elinize bir gün para geçerse yükseltirsiniz, pişman olmazsınız.
Bilgisayardan artık oyun oynamak istemiyorum, sıkıldım. Belki konsola başlarsam yeniden oyun oynamayı severim diye düşünüyorum.

Bilgisayardan artık oyun oynamak istemiyorum, sıkıldım. Belki konsola başlarsam yeniden oyun oynamayı severim diye düşünüyorum.

Hocam zaten PS oyunları eninde sonunda bilgisayara düşüyor. Xbox oyunlarını ise Gamepass ile oynayabiliyorsunuz bilgisayardan.

Bilgisayar her zaman mantıklı bir seçenektir.Çünkü konsolda sadece oyun oynayabiliyorsun ve ayrıca pc de birden fazla işlem yapabilirsin. Elinde ki kartı satıp rx 6600 alsan çok iyi iş yapar bence.

Series S Ps4’ün muadili değil daha yeni nesil. İyi bir pc ile Xbox nedense bana aynı gibi geliyor. Hatta pc daha avantajlı eğer CSGO LOL vs. Oynuyorsan.

Konsol vs PC karşılaştırmasında her zaman PC derim. Konsol almadan önce PS cafeye falan gidip gamepad ile oyun oynamak nasıl bir şey onu deneyimle. Hayatımda hiç konsol oynamadım dediğin için yazıyorum bunu. Gamepad ile oyun oynamak berbat bence. Klavye ve fareden sonra çok kontrolsüz hissettiriyor, oyuna tam anlamıyla hükmedemiyormuşsun gibi hissettiriyor bana. Yani konsol ile oyun oynamak sandığın kadar zevkli gelmeyebilir sana da.

Yeni konular

Geri
Yukarı