PC vs PS4 Pro

Kerem_Efe

Hectopat
Daha fazla  
PS4 Pro ve yeni toplama PC arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? PC alırsam almayı düşündüğüm bilgisayar aşağıdaki gibi.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bana göre sana kalmış bir şey. Ben uzanarak keyif yaparak oynamak istiyorum diyorsan Konsol alabilirsin. Fakat benim şuan kullandığım PC çöp artık ben de her şeyi açarak oyun oynamak istiyorum dersen PC.

Kasa ve güç kaynağını başka seçebilirsin. Kasa çok demode onun yerine Phanteks P400 alabilirsin. Güç kaynağı olarak da aynı markanın güncel modeli MasterWatt önerebilirim. Ya da benim kullandığım Aerocool KCAS veya Evga 500B, 600B modellerine bakabilirsin. Onun dışında gayet alınabilir bir sistem.

Donanım olarak her ikisi de birbirinin alternatifi, toplamak istediğiniz sistem de güçlü, PS4 Pro da aynı şekilde donanım olarak güçlü ve güncel bir cihaz.

Onun dışında her şeyden önce oldukça kaliteli exlusive oyunların keyfini çıkarmak (dublaj/altyazı) ve oyunlardaki teknik problemlerle de boğuşmak istemiyorsanız PS4 Pro tercih edilebilir.

Bende bir kaç ay önce mining olayından ötürü Rx 480'imi sattım ve PS4 Pro alarak konsol oyunculuğuna geçiş yapmış oldum ve iyi ki de almışım bu konsolu diyorum. PC platformuna kıyasla kullanıcısını gerçekten her anlamda özel hissettiriyor.

Benim kafamı karıştıran durum bilgisayarda 60 FPS'de oynayacağım oyunu konsolda 30 FPS'de oynayacak olmam. Ayrıca bilgisayardaki grafiklerin konsoldakinden daha iyi olduğu söyleniyor. Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir? Bir de PSN Plus olayı var tabii.

Son düzenleme:
@Kerem_Efe Grafiksel olarak oyunlarda PC platformuna göre, standart PS4 de farklılıklar var fakat Pro da işler değişiyor zira Pro 1080p çözünürlükte oyunları ultra da oynatıyor üstelik supersampling de yapıyor.

Kare/saniye oranına değinecek olursam eğer aslında ne olacağı belli değil yapımcılara kalmış bir durum 30-60 FPS. Pro baz alınarak geliştirilmiş her oyunda da (pek zannetmesemde) umarım 60 FPS'yi görürüz zira donanımsal olarak Pro'nun gücü buna müsait 1080p de.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı