PC vs Xbox Series X

hftmoody

Hectopat
Şu an elimde 1050 Ti Ryzen 1200 16 GB RAM bir bilgisayar var. Ya bunu komple satıp iyi bir bilgisayar alacağım ya da bunu kullanmaya devam edip Xbox Series X alacağım. Sizce ne yapmalıyım?

Şu an elimde 1050 Ti Ryzen 1200 16 GB RAM bir bilgisayar var. Ya bunu komple satıp iyi bir bilgisayar alacağım ya da bunu kullanmaya devam edip Xbox Series X alacağım. Sizce ne yapmalıyım?
Bilgisayar daha mantıklı. Xbox çok vakti olmayan arada bir 2-3 saat oyun oynayan insanlar veya hali hazıda sağlam PC sahibi konsol almak isteyen insanlar için.

PC daha mantıklı. Elindeki sistemden eline geçen paranın üzerine 20 bin eklersen çok güzel bir hazır sistem alabilirsin.

Dostum benim kendi fikrimce tabii ki de eski bilgisayarını satıp güzel bir setup toplaman. Xbox demiyorum çünkü yapacağın şeyler kısıtlı, belirli bir yerden sonra eminim ki sıkılacaksın.

Güncel konsollar rx6700 ile aynı güçte sayılırlar. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ancak Series X parasının üzerine kendi PC'nizi satıp eklerseniz daha güçlü bir PC alabilirsiniz diye düşünüyorum.

PC birçok konuda üstün olsa da bir konuda Xbox'a göre geride olduğunu düşünüyorum, Xbox rahatlığı PC'de yok. PC'de rahat ederim derseniz PC alabilirsiniz. Xbox, PC'de rahat edemeyen kişilerin ilk tercihi olmalıdır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı