Çözüldü PC yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur1919

Centipat
Daha fazla  
RAM
panther 8gb 2400mhz
SSD veya HDD modeli
ezcool 240gb ssd
Ekran kartı
elsa phantom r7 240 4gb
Anakart
asus prime h310m-k r2.0
İşlemci
intel core i5 9400f 2.90ghz
svchost.exe diye bir uygulama sistemin açılmasını yavaşlatıyor ilk aldığımızda bilgisayar 5 saniyede açılıyordu.
Son 1 haftadır 10dk da açılıyor. Bugün 9dk da açıldı son BIOS zamanı da 41.1 saniye.
Sistemde SSD var.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2022).png
    Ekran Görüntüsü (2022).png
    165,1 KB · Görüntüleme: 173
Çözüm
O zaman siz kendi tercih ettiğiniz antivirüsle tarama yapın. Virüs çıkarsa temizleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Olmazsa benim görüşümle sonumuz formata gidiyor.

svchost.exe bilgisayarın açılmasını yavaşlatıyorsa virüs girme ihtimali yüksek.
Trojan olma ihtimali? @Onur1919 hocam, Windows klasörünü taratın diyeceğim ama virüs kendini sistem dosyası olarak gösterebilir. Kendiniz bir baksanız olmaz mı? Stock Windows klasörünün içerisindeki klasörleri bulabilirsem atarım ve de ona göre hangi dosyaların virüs hangi dosyaların sistem dosyası olduğu karıştırılmaz. Ama belki svchost.exe zarar da görmüş olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Sonra şu komutu girin:
Kod:
sfc /scannow
Ardından yeniden başlatın.
svchost.exe diye bir uygulama sistemin açılmasını yavaşlatıyor ilk aldığımızda bilgisayar 5 saniyede açılıyordu.
Son 1 haftadır 10dk da açılıyor. Bugün 9dk da açıldı son BIOS zamanı da 41.1 saniye.
Sistemde SSD var.
svchost.exe bilgisayarın sistem dosyalarındaki uygulama. Bir dosya indirdiyseniz bu svchost.exe dosyasına etki etmiş olabilir. Sistem dosyaları da bilgisayarla beraber başladığı için açılışınız yavaşlamıştır. Antivirüs taraması yapın virüs çıkarsa temizleyin. En son çözüm format.

Sistemde SSD var.
Hocam yavaş açılıyorsa şu komutu deneyin:
Kod:
shutdown /s /hybrid
Bu bir kısmi çözüm. Belki bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.

Ben bir kere Kaspersky indirmişdim sonrada silememiştim.
O zaman siz kendi tercih ettiğiniz antivirüsle tarama yapın. Virüs çıkarsa temizleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Olmazsa benim görüşümle sonumuz formata gidiyor.
Bu bir kısmi çözüm. Belki bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.
svchost.exe bilgisayarın açılmasını yavaşlatıyorsa virüs girme ihtimali yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı