PC'de 2 IP adresi var

Nobody_TR

Decapat
Yer
Black Mesa, New Mexico
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2023-02-23 200337.png
Ekran görüntüsü 2023-02-23 200101.png

İlk IP adresi 78.19... ile başlıyor diğeri ise 192.16... ile başlıyor. Bu ikisinin farkı nedir?

İlki IP Sorgulama - IP Adresi Sorgulama ve IP No Bul diğeri ise CMD'den.

Biri modemden sana atanan biri de PC'nin. 192 ile başlayan modemin.

Son düzenleyen: Moderatör:
192 olan doğru IP adresi.
78 le başlayan nedir?

Bir tanesi internet IP adresiniz diğeri bilgisayar üzerinden IP adresi. 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşabiliyorsunuz yani o web sitesinde yazan gerçek IP adresiniz. Tam açıklayamamış olabilirim :D. Biri Local biri modemin yani.
Öyle bir bilgim var, biri internete bağlanma için ama farkları ne onu merak ediyorum birisi saldırı yapacaksa hangi ip adresinden saldırıyor?

78 ile başlayan IP'deki konumum gerçek konumum değil Kocaeli'de oturuyorum.

78 le başlayan nedir?

Öyle bir bilgim var, biri internete bağlanma için ama farkları ne onu merak ediyorum birisi saldırı yapacaksa hangi IP adresinden saldırıyor?

Hocam 78 ile başlayan adres internet servis sağlayıcın tarafından senin modemine atanan IP bu IP eğer statik değil ise modemi kapatıp açtıkça değişir.

192 ile başlayan IP iç IP denir ve senin modeminin kendisine bağlanan cep telefonu bilgisayar vs ye atadığı IP dir.

78 le başlayan nedir?

Öyle bir bilgim var, biri internete bağlanma için ama farkları ne onu merak ediyorum birisi saldırı yapacaksa hangi IP adresinden saldırıyor?

Beni de Kıbrıs'ta gösteriyor dert değil bence o.

78 le başlayan nedir?

Öyle bir bilgim var, biri internete bağlanma için ama farkları ne onu merak ediyorum birisi saldırı yapacaksa hangi ip adresinden saldırıyor?

78 ile başlayan IP'den vuruyor olması gerek.

Geri
Yukarı