Steam'den IP adresi, ev adresi bulunabilir mi?

Geçenlerde Warband'da kavga ettiğim bir adam bu tarz şeyler söyledi, bilmiyorum biraz inandırdı. Böyle bir şey olabilir mi?

Hayır Steam üzerinden bulması mümkün değil profilinde şehir bilgin vs yazmıyorsa. Zaten bulsada bir şey yapabileceğini zannetmiyorum kaldiki günümüzde herkesin bilgileri kolayca bulunabiliyor MERNİS verileri sızdırıldığından beri.

Geçenlerde Warband'da kavga ettiğim bir adam bu tarz şeyler söyledi, bilmiyorum biraz inandırdı. Böyle bir şey olabilir mi?
Bana da CS'de bir eleman ''i will kill you in irl" (seni gerçek hayatta öldüreceğim) demişti. O günden sonra profilimin çoğu ayarı sadece arkadaşlarıma açık 😆 Steam profilimde şehrimin bilgileri de yazmıyor üstüne engelimi de attım gelip bir şansını deneyebilir 😃

bana çok saçma geldi ama yine de internette şöyle bir şey buldum. Yüksek ihtimal öyle bir şey yok kolpadır. Zaten onu diyen eleman da böyle bir yerden okumuş kendi kendine yapabilirim diyordur takılmayın böyle boş tiplere. (bilerek koyu yazmıyorum düzeltemedim onu)​

alıntı: Steam’den Birinin IP’si Nasıl Bulunur ? - Linc Heap - Haber Ve Blog

Steam'den birinin IP adresini bulmak için Play Store'dan Steam kullanıcı IP adresi uygulamalarını indirin. Programa adını yazıp kayıt olun. Bundan sonra, IP adresi bul düğmesine tıklayın ve girilen Steam kullanıcı adının IP adresini göreceksiniz.

Wireshark uygulaması
Bu Wireshark, herhangi bir Steam kullanıcısının IP adresini bilmenize yardımcı olduğunu iddia eder, ancak yalnızca bir koşulla, yani IP adresini ararken diğer Steam kullanıcısı çevrimiçi olmalıdır. Kurulum işlemi oldukça kolaydır ve işte adımlar:

ilk olarak Wireshark'ın resmi web sitesine gidin.

Orada sisteminize göre işletim sistemi sürümünüzü seçmelisiniz. İki seçeneğiniz olacak – Windows veya macOS, istediğinizi tıklayın ve yazılımın yüklenmesini bekleyin.

Bu arayüzde, Wi-Fi'yi seçmeniz ve işlemi başlatmak için başlat seçeneğine tıklamanız gerekir.

Şimdi, üst çubukta bulacağınız filtre alanına gidin. Boş alanı bulun ve “classicstun” yazın.

Steam uygulamanıza geri dönün ve IP adresini takip etmek istediğiniz Steam kullanıcısıyla sesli arama başlatmayı deneyin.

Hedefe bağlıysanız, IP adresi Wireshark yazılımının hedef panelinde görünecektir.

Gösterge panelinde, ilki Steam için, ikincisi Wi-Fi bağlantınız ve bir sonraki aradığınız adres olmak üzere üç adres alacaksınız.

Not: IP adresini bulmak istediğiniz kişiyle sesli arama yapmanız gereken bir noktayı vurgulamak istiyoruz. Aksi takdirde, sadece bir mesaj göndermek, ayrıntıları almanıza yardımcı olmaz.

Artık Steam kullanıcısının IP adresine sahip olduğunuza göre, IP adresini kopyalayın ve konum ayrıntılarını almak için herhangi bir IP bulucuyu kullanın.

Bana da CS'de bir eleman ''i will kill you in irl" (seni gerçek hayatta öldüreceğim) demişti. O günden sonra profilimin çoğu ayarı sadece arkadaşlarıma açık 😆 Steam profilimde şehrimin bilgileri de yazmıyor üstüne engelimi de attım gelip bir şansını deneyebilir 😃
Bazıları ise envanterine kadar herşeyini herkese açık tutuyor. Önemli olan ama kişisel bilgiyi herkese açık yapmamak. Çoğu şeyi gizliye almak mantıklı, belki de hepsini gizli yapmak en iyisi.

Ülkemizde IP adresleri rastgele veriliyor atıyorum istanbuldasın ama Manisa'dan IP adresin çıkabiliyor statik IP adresi olmadığı sürece tam konumun belli değil.

Evet bugün Google hesabıma girdim bana Diyarbakır'dan giriş yapılmış dedi. Ben Marmara bölgesindeyim Diyarbakır nere Marmara nere çok takmayın.

Evet bugün Google hesabıma girdim bana Diyarbakır'dan giriş yapılmış dedi. Ben Marmara bölgesindeyim Diyarbakır nere Marmara nere çok takmayın.
Normalde giriş yaparken Hep İstanbul Fatih üzerinden giriş yapıyordu. Biraz önce giriş yaparken ise kendi ilim üzerinden giriş yaptım çok tuhafıma gitti.

Geri
Yukarı