Çözüldü PC'de anlık ses takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baystark17

Hectopat
Geçen yıl PC topladım fakat aldığımdan beri kronik bir problem var PC'de. PC'de anlık ses takılması oluyor yaklaşık 0.1 saniyelik gibi bu iş gitgide canımı sıkmaya başladı sonuçta sıfırdan yeni aldığım sistemde böyle bir sorun var. Neyse garanti dahilinde harici ses kartı taktırdım onda da yapıyor bu sorunu (bu durum belli aralıklarda oluyor örneğin yarım saatte 1 gibi). USB ses kartın alıp takıyorum bir de bu sorun USB ses kartında olmuyor ne yapsam bir çözüm bulamadım buradaki açılan konulara baktım sanırım yaşayan arkadaşlar olmuş fakat çözüm üretimi bulamamış kimse. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
NOT: Driver vs. her şeyim güncel. Aşağıdaki videodaki gibi takılma sorunu oluyor ama oradaki kadar sıkça değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
şuan sizde devam ediyormu arkadaşımda da olmuş o olay ama sonradan kendiliğinden düzeldi diyor yani anlamıyorum işlemci ısınmıyor ekran kartı ısınmıyor ramlere test yaptım sorun yok benchmarkt testlerinde aynı sistem olan pclerden daha yüksek score veriyor anlamış değilim çıldırdım.
Daha dün oluyordu, bugün olmadı ama kullanım esnasında herhangi bir anda olabiliyor. Belki ben bilgisayar başında değilken olmuştur denk gelmemiştir. Bende de aynı şekilde sıcaklık değerleri normal her türlü testi yapmıştım zamanında. Heves edip sisteme para bayılıyoruz bin tane sorunla uğraşıyoruz. Yaşlandım yemin ediyorum.

Daha dün oluyordu, bugün olmadı ama kullanım esnasında herhangi bir anda olabiliyor. Belki ben bilgisayar başında değilken olmuştur denk gelmemiştir. Bende de aynı şekilde sıcaklık değerleri normal her türlü testi yapmıştım zamanında. Heves edip sisteme para bayılıyoruz bin tane sorunla uğraşıyoruz. Yaşlandım yemin ediyorum.
Bilmiyorum önceden 2700x vardı böyle bir sorunum yoktu sonra onu satıp 3700x aldım 1 ay sorunsuz kullandım şuan başladı sıkıntılar anlamadım valla ya inş yakında geçer bi sorun buldumu bırakmıyor valla.

şuan sizde devam ediyormu arkadaşımda da olmuş o olay ama sonradan kendiliğinden düzeldi diyor yani anlamıyorum işlemci ısınmıyor ekran kartı ısınmıyor ramlere test yaptım sorun yok benchmarkt testlerinde aynı sistem olan pclerden daha yüksek score veriyor anlamış değilim çıldırdım.
hocam ben m2 ssdye geçtim sorun eski ssdmde imiş geçti problem

hocam ben m2 ssdye geçtim sorun eski ssdmde imiş geçti problem
m2 ssd yerine yenisini yolladılar tekrardan kurdum w11 filan bakalım şuan olmadı ama oyun ssd hala aynı bakalım nedenmiş
Sorunum düzeldi 2 haftadır olmuyor öncelikle temiz bir kurulum yaptım w11 tekrar sonra benim pcnin güç kablosu monitörün kablosuydu onu normaliyle değiştirdim ve anakartın tüm driverlarını kurdum yeni realtek sürücüsüde dahil en sonda bu bilgisayara gelip ssdlerin üstüne gelip özellikler kısmından araçlara tıklıyorsun sonra en iyi duruma getirden tüm depolamadakileri en iyi duruma getir diyorsun benim sorunum bu şekilde çözüldü inş sorunu yaşayanlarada yardımcı olur.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende var. Bu ses aynı şekilde, sesle birlikte görüntü de takılıyor anlık. Hatta haftada 1 2 mavi ekran veriyor pc tekrar açılmıyor. Samsung Evo 870 SSD var. SSD anakarta bağlandığı kabloyu çıkarıp tekrar takınca açılıyor ancak pc. Sanırım SSD de sorun. Yeni M2 SSD alıcam. En çok Samsung tavsiye ediliyor ama bu ikinci Samsung SSD. İlk 860 almıştım garanti bitmeden böyle crash oluyodu yolladım garantiden yenisi geldi 870 bu sefer de bu sorun olmaya başladı.
M2 SSD aldım ama aynı ses devam ediyor. SSD den kaynaklı değilmiş demekki. Anakart ise sıkıntı garnatiye yollaması da zor iş.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende var. Bu ses aynı şekilde, sesle birlikte görüntü de takılıyor anlık. Hatta haftada 1 2 mavi ekran veriyor pc tekrar açılmıyor. Samsung Evo 870 SSD var. SSD anakarta bağlandığı kabloyu çıkarıp tekrar takınca açılıyor ancak pc. Sanırım SSD de sorun. Yeni M2 SSD alıcam. En çok Samsung tavsiye ediliyor ama bu ikinci Samsung SSD. İlk 860 almıştım garanti bitmeden böyle crash oluyodu yolladım garantiden yenisi geldi 870 bu sefer de bu sorun olmaya başladı.
M2 SSD aldım ama aynı ses devam ediyor. SSD den kaynaklı değilmiş demekki. Anakart ise sıkıntı garnatiye yollaması da zor iş.
Bende hata artık keyfine göre beliriyor bazen hemen hemen her gün bazen hiç olmuyor sonra yine geliyor. Başta SSD'den şüphelenip yeni SSD almıştım devam ediyor. PC garantiye gittiğinde adama telefonda anlatmıştım böyle bir sorunun varlığından anakartı sormuştu Biostar demiştim. Geldi hala aynı devam ediyor sorun bir şey yapmamışlar.

Bende hata artık keyfine göre beliriyor bazen hemen hemen her gün bazen hiç olmuyor sonra yine geliyor. Başta SSD'den şüphelenip yeni SSD almıştım devam ediyor. PC garantiye gittiğinde adama telefonda anlatmıştım böyle bir sorunun varlığından anakartı sormuştu Biostar demiştim. Geldi hala aynı devam ediyor sorun bir şey yapmamışlar.

Kimi SSD alınca düzelmiş kimi format atınca düzelmiş. Kimi Ryzen işlemciden kaynaklı yazmış ilginç. Bende başlarda ses ve görüntü takılması olmuyordu ayda bir oyun sırasında mavi ekran verip pc kapanıyordu açınca biosda kalıyor windowsa geçmiyordu SSD sata kablosunu tak çıkar yapınca açılıyordu sonra bu ayda birler haftada bire düştü. Şimdi bu yarım saatte bir falan baştaki videodaki gibi ses ve görüntü takılmaları olmaya başladı. Gittim M2 aldım SSD den olabilir diye ama disk klonlama yaptım aynı takılma devam. Yarın bir de temiz format deneyeceğim. İşlemci veya ram kaynaklı da olabilir aslında ama hangi parça olduğunu bilmeden garantiyede yollayamıyorum.

Önceden de yazmış olabilirim, arada cızırtı şeklinde takılma oluyordu. Formatla düzeldi bir daha hiç yapmadı.
fTPM Rastgele Takılmalara Sebep Oluyor burda nedeni açıklanmış bende geçmişti o dönem ftpm kapalıydı tahminen ondan geçmiş zaten amd kendisi açıklamış Update AMD AGESA V2 1.2.0.7 bios ile sorunları çözmüşler galiba bende şimdi güncelledim ftpm açtım bakalım

fTPM Rastgele Takılmalara Sebep Oluyor burada nedeni açıklanmış bende geçmişti o dönem fTPM kapalıydı tahminen ondan geçmiş zaten AMD kendisi açıklamış Update AMD AGESA V2 1.2.0.7 BIOS ile sorunları çözmüşler galiba bende şimdi güncelledim fTPM açtım bakalım.

TPM ayarını değiştirdiğimi hatırlamıyorum ama BIOS güncellemesi 2 defa yapmıştım.

Geri
Yukarı