PC'de en iyi gamepad hangisidir?

Herkese teşekkürler arkadaşlar bu iki kol arasından hangisi daha rahat ve uzun ömürlü olacaktır benim açımdan, yani hangisi daha iyidir? Onu alacağım direkt Xbox çok önerildi anca F710'dan daha üstün olmadığını savunanlar var bu yüzden soruyorum.

Herkese teşekkürler arkadaşlar bu iki kol arasından hangisi daha rahat ve uzun ömürlü olacaktır benim açımdan, yani hangisi daha iyidir onu alacağım direkt xbox çok önerildi anca f710'dan daha üstün olmadığını savunanlar var bu yüzden soruyorum
Xbox daha az kronik probleme sahip. Bunu anlık olarak Dualsense kullanan biri olarak diyorum.

Onu alacağım direkt Xbox çok önerildi anca F710'dan daha üstün olmadığını savunanlar var bu yüzden soruyorum.
Hocam kimin savunduğunu görmedim ancak Vatan'a gidip kontrolcüyü elimde test ettiğimde Xbox kontrolcüsü F710'a göre çok daha rahat geliyor.

DualSense vs Xbox arasından çıkacak isim ise size bağlı. Eğer DualSense'in exclusive özellikleriyle haşır neşirseniz ve bu konuda program kullanmanızın gerekmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa DualSense alın.

Eğer bu tarz şeyleri yapmıyor ve uğraşmak da istemiyorsanız Xbox kontrolcüsü alın.

@TheworstD32132 @Ar0x @Famronty

Xbox kolu alabilirsiniz. PC için uyum sorunu olmaz.

Herkese teşekkürler arkadaşlar bu iki kol arasından hangisi daha rahat ve uzun ömürlü olacaktır benim açımdan, yani hangisi daha iyidir? Onu alacağım direkt Xbox çok önerildi anca F710'dan daha üstün olmadığını savunanlar var bu yüzden soruyorum.

Normal Xbox gamepad Steam kontrolcü desteği dışında F710'dan üstün değil. Yapısal olarka da şahsi fikrim F710 daha güzel. Lakin gelişmiş Xbox kontrolcü kaliteli bir şey alırsan teknolojik anlamda üstünlükler olabilir. Ama o zaman da daha gelişmiş olan PS5 DS veya linkini attığım modeli alırsın hepsinden iyi olur kısaca bu.

Normal xBox gamepad Steam kontrolcü desteği dışında F710'dan üstün değil. Yapısal olarka da şahsi fikrim F710 daha güzel. Lakin gelişmiş xBox kontrolcü kaliteli bir şey alırsan teknolojik anlamda üstünlükler olabilir. Ama o zaman da daha gelişmiş olan PS5 DS veya linkini attığım modeli alırsın hepsinden iyi olur kısaca bu.
Sizin mantıkla çakma Dualshock 3 de alabilir. Hiçbirinin teknolojik üstünlüğü yok ve hepsinde Xinput var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Xbox kolu da, DualSense de var. Ne kadar Xbox ergonomik olarak daha rahat olsa da teknolojileri nedeniyle DualSense öneririm.

Sizin mantıkla çakma Dualshock 3 de alabilir. Hiçbirinin teknolojik üstünlüğü yok ve hepsinde Xinput var.
Kesinlikle. Piyasadaki Elite/Edge sınıfı ve 1-2 bilimum üst seviye kol - örneğin ROG Raikiri Pro - hariç çoğu kontrolcünün API'si ve tuş sayısı aynı zaten. Burada olay titreşim motorları ve tutuş hissiyatı. Bir de belki pil ömrü.

Kısaca seçeceğimiz kontrolcüyü "2 saat aralıksız oyun oynarsam hangisi elimi ağrıtmaz?" sorusu belirliyor.

Kesinlikle. Piyasadaki Elite/Edge sınıfı ve 1-2 bilimum üst seviye kol - örneğin ROG Raikiri Pro - hariç çoğu kontrolcünün API'si ve tuş sayısı aynı zaten. Burada olay titreşim motorları ve tutuş hissiyatı. Bir de belki pil ömrü.

Kısaca seçeceğimiz kontrolcüyü "2 saat aralıksız oyun oynarsam hangisi elimi ağrıtmaz?" sorusu belirliyor.
Bir günde aralıksız 15 saat oturup, Gears of War 4 bitirdim Xbox kontrolü ile ve gayet de güzeldi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Hatta ateş edildiğinde kol elimde zangır zangır titriyordu, bir bölümde elim uyuşmaya başlamıştı. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı