PC'de en iyi gamepad hangisidir?

Aslında DualShock 4'ü PC'ye bağlayınca Wireless Controller olarak tanımlanıyor(DualSense'i test edemedim) ancak sorun şu: Oyunlarda tuş simgeleri olarak hala Xbox sıkça kullanılıyor.

DualSense'de zaten ayrı bir API kullanmıyor ki PC tarafında, bir zahmet o da desteklesin. Asıl olay yapımcıların kontrolcüyü umursaması. Mesela bahsettiğiniz DualSense destekli yeni çıkan Indie oyunu gönderebilir misiniz?

Ayrıca dediğiniz oyunlar bari DualSense'in exclusive özelliklerini kullanıyor mu? Kullanmıyorsa yine anlamı yok :D

Yanlış anlamışsın, özelliklerini destekliyor demedim PS butonlarını gösterip, program kullanmadan oynayabiliyorsun demek istemişim.

Yeni çıkan oyunların geneli neredeyse PS kollarını destekliyor artık indie firmalar bile dahil, o eskidendi.
Dualsense kullandığım için neyin ne olduğunu biliyorum hocam. Yeni çıkan oyunlarda Dualsense destekleyen oyun kadar Dualsense desteklemeyen oyun da var. Öte yandan herkes 2020 ve sonrasında çıkacak oyunu oynayacak diye bir durum yok. 2019'da çıkan ve PC'de Dualshock 4 desteği olan oyunda bile Dualsense kullanamadığın oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı