PC'de kullanmak için Gamepad önerisi

Anthony Hopkins

Hectopat
Yıllardır PS4 kontrolcüsüne alışmıştım. Ama Xbox One'ın kontrolcüsü kalıp olarak daha rahat geliyor. PS4 kontrolcüsünün ise analogları yan yana daha kullanışlı. PC için kontrolcü almayı düşünüyorum. Karar veremedim. Diğer önerilere de açığım. Avantajları ve dezavantajları ile önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech F710 kullanıyordum. Gayet iyiydi. Tabi yenileri biraz kazık fiyata satılıyor. Eğer PS2 emülasyonu için alırsanız Dualshock 3 öneririm. PC ile çalıştırması BT'siz biraz zor ama hiç kötü değiller.

Steelseries'in Stratus Duo modeline bakabilirsiniz. Yarı Xbox yarı Playstation kontrolcüsü gibi.

Son düzenleme:
Bende çogu gamepadi deneme fırsatı bulduktan sonra en çok hoşuma giden Xbox one oldu. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim, internette karşılaştırma videolarıda var onlara göz atabilirsiniz. Fakat önemli bir noktası var. Laptopta iken sorunsuz kullandığım controller masaüstü bilgisayara geçiş yapınca bluetooth adaptörü yüzünden gecikme sorunları olabiliyor. (ugreen usb bluetooth dongle) kablo ile sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Maddi olarak bir sıkıntınız yok ise kesinlikle xbox controller ve wireless adaptörünü tavsiye ederim.

Ben bir ara şunu almayı düşünüyordum. Almadım, o ayrı mesele tabii.
Ben 6 ay önce aldım hocam. Gayet memnunum. Bataryası eğer motorları kullanmayan bir oyun oynuyorsanız 13 saatten fazla gidiyor. Ayrıca şarjı biterse kabloyla şarj ederken de oynayabiliyorsunuz. Tek rahatsız olduğum kısım Dpad.

Aslında Xbox one ve steelseries Stratus duo kontrolcüleri arsında kaldım. Xbox kontrolcüsünün pilli olması/ dpadlerinin asimetrik olmasıv ve steelseries kontrolcüsünün titreşim motorları olmaması kafamı karıştıran konular.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı