PC'de kullanmak için PS4 gamepad önerisi

alaattin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Genellikle Red Dead Redemption (Steam), Fortnite (stw-Epic Games), Rocket League (Steam) ve diğer spor oyunlarını oynuyorum (FIFA-pes vb.). Steam ve diğer platformlar üzerinden uyumluluk sorunu çıkartmayacak gamepad almayı planlıyorum lakin kararsız kaldım.
Bir yerde Sony olarak satılan PS4 gamepad 200 ₺ iken yine aynı site üzerinde 400 ₺ ve 600 ₺ satılıyor. Bunların ne gibi farkları var? Ayrıca yenilenmiş ne anlama geliyor çünkü aralarında fiyat farkı sanırım bu yüzden oluşuyor. Veya diğer markaların ne gibi avantajı, dezavantajı var?
Bundan 7-8 yıl önce PS3 gamepad almıştım Snopy markalı 15 ₺ verip ama hiçbir oyunda çalışmıyordu aynı olay bu diğer markalar için için geçerli mi?

Bütçem 250 ₺ maksimum. PC'de uyumluk sorunu olmayacak dayanıklı (3-5 sene, hardcore kullanmayacağım). Sorularıma tek tek cevap verirseniz çok yardımcı olur çünkü hiçbir bilgim ve tecrübem yok.

Veya genel olarak PS4 GamePad Yerine Xbox GamePad mi almalıyım eğer PS4 GamePad bazı oyunları desteklemiyorsa.

Son düzenleme:
Ben PS4'ün gamepadını kullanıyorum PC'de DS4Windows programını indirip oyunlarda kullanabilirsiniz bayağı işe yarıyor.

Merhaba arkadaşlar;
Genellikle Red Dead Redemption (Steam), Fortnite (stw-Epic Games), Rocket League (Steam) ve diğer spor oyunlarını oynuyorum (FIFA-pes vb.). Steam ve diğer platformlar üzerinden uyumluluk sorunu çıkartmayacak gamepad almayı planlıyorum lakin kararsız kaldım.
Bir yerde Sony olarak satılan PS4 gamepad 200 ₺ iken yine aynı site üzerinde 400 ₺ ve 600 ₺ satılıyor. Bunların ne gibi farkları var? Veya diğer markaların ne gibi avantajı, dezavantajı var?
Bundan 7-8 yıl önce PS3 gamepad almıştım Snopy markalı 15 ₺ verip ama hiçbir oyunda çalışmıyordu aynı olay bu diğer markalar için için geçerli mi?

Bütçem 250 ₺ maksimum. PC'de uyumluk sorunu olmayacak dayanıklı (3-5 sene, hardcore kullanmayacağım). Sorularıma tek tek cevap verirseniz çok yardımcı olur çünkü hiçbir bilgim ve tecrübem yok.

Veya genel olarak PS4 GamePad Yerine Xbox GamePad mi almalıyım eğer PS4 GamePad bazı oyunları desteklemiyorsa.
Pcniz windows 10 ise xbox gamepadler sorunsuz çalışacaktır

Pcniz windows 10 ise xbox gamepadler sorunsuz çalışacaktır
Hayatımda hiç Xbox GamePad kullanmadım çünkü PS Cafeler falan sayesinden el alışmışlığım var PS GamePadlarine. Ve tip olarak da sevmiyorum açıkcası. 😃
Ben PS4'ün gamepadını kullanıyorum PC'de DS4Windows programını indirip oyunlarda kullanabilirsiniz bayağı işe yarıyor.
Tak/Bağla-Çalıştır gibi bir olay yok mu ? Yani 3. parti yazılım şart mı kullanmak için ?
Veya bu elimde bulunan PS2/PS3 GamePad mevcut oyunlarda kullanma yöntemi var mı ? Sonuçta değişen tek şey ortaya gelen TouchPad kısmı galiba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı