PC'de oyundan başka yapılacak şeyler

16GB(2x8GB) DDR3 RAM, i5 4690K ve GTX 1050Ti kullanıyorum. Yeterli olur ama sanal makineye RAM ayırmadan önce ana makinede boşta ne kadar RAM olduğunu kontrol edin.
Hocam GNU Linux dağıtımlarını herhangi bir Linux dağıtımında makinede deneyeceğim daha az RAM yesin diye.
Ve ne kadar Ram ayırmam gerekiyor?
Fotoğraf düzenlemek için de yeterli değil mi?
Hocam son olarak da 8 GB RAM önümüzdeki 4 5 sene yeterli olur mu?

Ve ne kadar RAM ayırmam gerekiyor?
Sadece denemek için 2GB yeter. 2GB'ta çalışmayacak çok az dağıtım var.
Fotoğraf düzenlemek için de yeterli değil mi?
Rahat yeter.
Hocam son olarak da 8GB RAM önümüzdeki 4 5 sene yeterli olur mu?
Windows'a 8GB şu an bile zor yetiyor. GNU/Linux dağıtımlarının ileride de 8GB RAM'le rahatlıkla çalışacağını düşünüyorum.

Yine de siz kendi ilgi alanınıza göre aktivite belirleyin. Programlama, video editleme veya modelleme, müzik yapımı gibi bir sürü yapılabilecek şey var.

Rahat yeter.

Windows'a 8GB şu an bile zor yetiyor. GNU/Linux dağıtımlarının ileride de 8GB RAM'le rahatlıkla çalışacağını düşünüyorum.

Yine de siz kendi ilgi alanınıza göre aktivite belirleyin. Programlama, video editleme veya modelleme, müzik yapımı gibi bir sürü yapılabilecek şey var.
Tamam hocam. Sanırım Windows lazım olacak bana. O yüzden yükseltilebilir modeli alacağım.

Rahat yeter.

Hocam son bir sorum daha olacak. Oyunlardaki müziklerden yapmaya çalışsam yüksek sistem gereksinimi gerekir mi?

Hocam sizler neler yapıyorsunuz? @Kerem00 @SideWinder

Bilgisayarda oyun oynamıyorum. Yaptıklarımdan bir iki kesit verebilirim ama:

A.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı