PC'deki fan sesi çok arttı

sefa3461

Centipat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Bende bir tane PC var eskiden fandan çok ses gelmiyordu hatta hiç diyebiliriz bu aralar boş dursa bile bazen çok fan sesi çıkıyor. Ne yapabilirim bunun için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir tane PC var eskiden fandan çok ses gelmiyordu hatta hiç diyebiliriz bu aralar boş dursa bile bazen çok fan sesi çıkıyor. Ne yapabilirim bunun için?

Temizleyebilirsin en basitinden işlemcinin ve ekran kartının termal macunlarını değiştirebilirsin.

Tozlarını iyice temizle. Hala ses geliyorsa muhtemelen bir parçaya sürtüyor. Bu durumdada fanı ayarlaman gerekli.

Kimse söylememiş madem bende söyleyeyim. İçini açıp hava püskürtüm termal macun yenilerseniz sorun düzelebilir.

İç temizlikle aynı bu ve birçok hocam önermişti bunu.

Hocam ben hava makinesiyle fanı tutarak üfletiyorum bütün tozlar gidiyor. Zaten 10 yıllık makine. Ama garantisi olan Laptop'lara tavsiye etmem.

Hocam ben hava makinesiyle fanı tutarak üfletiyorum bütün tozlar gidiyor. Zaten 10 yıllık makine. Ama garantisi olan Laptop'lara tavsiye etmem.

Sıcak hava üflememesi lazım sistem bileşenlerine zarar verebilir.

Geri
Yukarı