Çözüldü HP8460p EliteBook fan sesi durduk yere arttı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert_Demirsel

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz
Kingston 8+8=16GB 1600MHz RAM
SSD veya HDD modeli
SSD
Normalde fan sesi gelmezken artık fan çok gürültülü bir şekilde çalışıyor, sanki arızalıymış gibi. Bu sesi duyduktan sonra fanı ve bölmeleri temizledim ancak ses değişmedi. Başlarda bilgisayarı kullanırken gelmiyordu sonradan ses geliyordu, kapat aç yapınca ses gidiyordu ama şimdi bilgisayar açılınca direk bu sesi vermeye başlıyor. Çözümü var mıdır? Fan ayarı vs veya yeni fan alacaksam nereden bulabilirim?

Hayır.

Hayır, nasıl yapacağım? Hangi yağı kullanacağım? Elektriksel sisteme zararı var mı? Bilmiyorum.

YouTube'dan videolar izleyebilirsiniz çok kolay bir işlem laptop fanı ise fanı tutup yavaşca çekince çok kolay çıkıyor zaten oradaki deliğede 2 damla makine yağı damlattınızmı tamamdır.

Fan yağlama işini bir tamirciye yaptırmanız daha iyi olur.

Bence bilgisayarcıya götürmeye gerek yok aynı sorunu yaşadım 2 dakikada hallettim yağlayarak ve aşırı basitti.

YouTube'dan videolar izleyebilirsiniz çok kolay bir işlem laptop fanı ise fanı tutup yavaşca çekince çok kolay çıkıyor zaten oradaki deliğede 2 damla makine yağı damlattınızmı tamamdır.
Laptop fanım çıkıyor ancak içindeki o bobin bölmesi açılmıyor, yanında ki tırnaklar kırılıyor. O yüzden devreye gelmeyecek şekilde yapmam pek mümkün değil. Yenisini almak benim için daha kolay ama bulamıyorum.

Bence bilgisayarcıya götürmeye gerek yok aynı sorunu yaşadım 2 dakikada hallettim yağlayarak ve aşırı basitti.
Herkes sizin gibi laptopun içini açıp bu tarz işlemleri yapma becerisine sahip olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı