PC'deki fanlar çok yavaş dönüyor ve PC açılmıyor

nrywq4

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, sistemi temizledim şimdi çalıştırmaya çalıştım. Ama açılmıyor. Ayrıca fanlar çok yavaş dönüyor. İşlemci macununu yenilemek için açmıştım. Ama kule tipi soğutucuyu çıkaramadığım için yapmadım. Soğutucuyu birazcık hareket ettirdim. PC açılmama sebebi bu olabilir mi veya ne olabilir?

İşlemci yerinden çıkmış gibi duruyor. Sogutucuyu kibarca sök, AMD işlemciyse sogutucuyla birlikte eline gelebilir benim başıma çok geldi. Temizleyip macununu yanile ve düzgünce tak. İşin bittikten sonra kasaya elektrik vermeden güç tuşuna bir süre basılı tut ve sonra elektriği ver aç.

İşlemci yerinden çıkmış gibi duruyor. Sogutucuyu kibarca sök, AMD işlemciyse sogutucuyla birlikte eline gelebilir benim başıma çok geldi. Temizleyip macununu yanile ve düzgünce tak. İşin bittikten sonra kasaya elektrik vermeden güç tuşuna bir süre basılı tut ve sonra elektriği ver aç.

Çıkaramıyorum ki soğutucuyu.

Sen sistemi yaz bir de fotoğraf at bakalım.

R5 3600 GTX 1070 ASUS TUF Gaming Pro B450 kule tipi soğutucu Rampage tam modelini bilmiyorum.

image.jpg

Dostum önce fanı sök, sonra yıldız tornavidayla karşılıklı iki tane vida olacak bu modelde dört tanede olabilir onları sök. Alüminyum blogu yavaşça oynatarak çek, işlemciyle birlikte eline gelebilir korkma.

Dostum önce fanı sök, sonra yıldız tornavidayla karşılıklı iki tane vida olacak bu modelde dört tanede olabilir onları sök. Alüminyum blogu yavaşça oynatarak çek, işlemciyle birlikte eline gelebilir korkma.

4 vida var 2 tanesine ulaşabiliyorum sadece ayrıca çok sertler.

4 vida var 2 tanesine ulaşabiliyorum sadece ayrıca çok sertler.

Dostum sen en başta bu söylediklerimi yapmayıp direk sogutucuyu çekmeyemi çalıştın? Eğer öyleyse sen hiç bulaşma bu işe, götür kasayı bir bilene iki dakikalık iş zaten. Macunu yenilesin sende yanında dur öğren.

Dostum sen en başta bu söylediklerimi yapmayıp direk sogutucuyu çekmeyemi çalıştın? Eğer öyleyse sen hiç bulaşma bu işe, götür kasayı bir bilene iki dakikalık iş zaten. Macunu yenilesin sende yanında dur öğren.

Hayır, Normalde de onları sökmeye çalıştım zaten ancak vidaları biraz sert sıkmışım ondan dolayı kendim yapamayacağım. Bilgisayarcıya götürsem kaç para alır tahmini? Kendi macunum var.

Geri
Yukarı