PC'deki sürücülerde eksiklik hissiyatı

Traviss Bickle

Kilopat
Makaleler
5
Selamlar hepinize,
Sorunum şu, bilgisayarımda bir şeyler eksik gibi hissediyorum nedense. Mesela bazı 'sürücüler' eksik gibi hissediyorum. Aygıt yönetisinden kontrol ettiğimde güncel duruyor. Sizden istediğin şu, bu bilgisayara manuel olarak neler yapılmalı? Sürücüler, monitör klavye fare vb. için uygulamalar, BİOS güncellemesi ve güncelliğini test etme gibi yapman gereken 'her şeyi' bana söyler misiniz? Nasıl kontrol edeceğimi eksikse nasıl indireceğimi vs. gibi.

Sizi eksik hissettiren nedir?

Anakart BIOS'u, çipset driver'ı, ekran kartı driver'ı, monitör güncelleştirmesi, başka da pek bir şey yok.

Bunlar güncelse rahat olabilirsiniz.

Driver Booster gibi yanlış sürücü kurup kolayca bilgisayarınızı yamultabilecek riskli programlar kullanmayın derim.

Bu yüzden başı ağrıyan çok.

Eksiklik sadece korunma güvenlik anlamında hissedilmeli bence onun için ücretsiz antivirüs yazılımı olabilir Defender yeterli derseniz ki bende kullanıyorum Malwarebytes ile o zaman güvenlik konusu tamamdır.

Hissiyat ile olacak iş değil. Güncel olup olmadığını bakarak öğrenebilirsiniz.
Ayrıca Driver booster kullanmanınız tavsiye etmem. Manuel olarak kurmanız daha sağlıklı olur.

Anakart'ın modelini yazarak güncel driver sürümlerini bulabilirsiniz. (BIOS, Chipset vb.)
Eksik ve ya hatalı bir sürücü olup olmadığına "Aygıt Yöneticisi" kısmından bakabilirsiniz.

Sakın Driver Booster kullanmayın arkadaşın önerdiği gibi.
Hocam virüs önermiyorum ben.
Sizi eksik hissettiren nedir?

Anakart BIOS'u, çipset driver'ı, ekran kartı driver'ı, monitör güncelleştirmesi, başka da pek bir şey yok.

Bunlar güncelse rahat olabilirsiniz.

Driver Booster gibi yanlış sürücü kurup kolayca bilgisayarınızı yamultabilecek riskli programlar kullanmayın derim.

Bu yüzden başı ağrıyan çok.
4 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı