Pc'den gelen Sesi Yükseltmek?

PC den gelen ses çıkıştan sonra bir amplifikatör ile yükseltilmektedir. Bu amplifikatörün PC ile hiç bir ilgisi yoktur. Amplifikatör ve hoparlörler ne kadar yüksek güçte ise o kadar yüksek seviye ses gücü elde edilir. PC'ler de ses çıkışı optimal olarak ayarlanır. Bu ses çıkışı ses kartının özelliklerine bağlı olarak -18 dbu veya -9 dbu olarak belirlenmiştir. Bazı profesyonel ses kartlarında bu değer +6 dbu olabilmektedir. AES-EBU ses (line-out) standartlarını göstermektedir.

Peki ne almak gerek amfi olarak? Araya takılan ucuz yollu, kolay taşınabilir bir şey var mı? Ben laptopumda kulaklıktan aldığım ses düşük olduğu için bu konuya rastlayınca belki çözüm bulurum diye sevindim :)

Peki ne almak gerek amfi olarak? Araya takılan ucuz yollu, kolay taşınabilir bir şey var mı? Ben laptopumda kulaklıktan aldığım ses düşük olduğu için bu konuya rastlayınca belki çözüm bulurum diye sevindim :)

Philips SPA2201/10 1+1 Beyaz Notebook Speaker - Bilgisayar - Hepsiburada.com
Linkteki hoparlörler örnek gösterim amacıyla konulmuştur.
Kullanım amacınıza uygun olarak taşınabilir olan bu hoparlörler ile çok daha güçlü ses elde edersiniz. Ancak örnekteki sistemin kulaklık çıkışı olan modellerini araştırıp bulursanız, kulaklık ile dinleyerek tatminkar güç elde edebilirsiniz.

Recep abi ben X-530 alacağım. Sen her ne kadar kaliteli gözü ile bakmasan da. Param yok çünkü.

X-530'un yanına düşük maliyetli bir amfi almak istiyorum. Ben esi fazla açmayacağım.
Yukarı ve aşağı kattaki 2 amcamı da rahatsız etmemem gerekecek düzeyde yani.
Amfi alında ortanın biraz üstündeki ses seviyelerinde iyileşme ne kadar olur ? Faydasını görmek için son ses mi açmam gerek.

Benim amacıma uygun, ucuz bir amfi ne kadar para ile satın alınabilir ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı