Elektronik PCH ALLSTAR V2 7800X3D RTX 4080 Super Sistem 80.000TL

kaane

Kilopat
Çok yüksek fiyatlı bir sistem ancak parçaları bana sağlam gibi geldi.
En üst seviye sistemlerden birisini almak isteyen varsa güzel fiyat bence*.

Sistemin video bağlantısı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bağlantısı:

Tek tek alsanız alacağınız fiyatlara sistemi toplayıp satmaya çalışıyorlar.

Video'da yok tek tek toplayınca 89 k tutuyor şu an 79.999 TL gibi şeyler söylese de öyle değil.

4080 Super de MSI Gigabyte gibi markaların ürünleri 45k.
Video da 51-52 k yazılmış sadece ekran kartına. Zaten tek burada 7K fark var size o kadar söyleyeyim.

Yani hiçbir avantajı olmayan bir toplama sistem.

Almayı düşünenler 80K'yı gözden çıkaranlar varsa öneri vereyim.
X670 pg yapın anakartı.
RAM'leri 2x32 olan 6000mhz CL30 expo Corsair var onu seçin.
RM850X PSU var 850W PCI5.0 Gold PSU bunları seçerek.

92K'ya bunları seçerek alın.

Tek tek alsanız alacağınız fiyatlara sistemi toplayıp satmaya çalışıyorlar.

Video'da yok tek tek toplayınca 89 k tutuyor şu an 79.999 TL gibi şeyler söylese de öyle değil.

4080 Super de MSI Gigabyte gibi markaların ürünleri 45k.
Video da 51-52 k yazılmış sadece ekran kartına. Zaten tek burada 7K fark var size o kadar söyleyeyim.

Yani hiçbir avantajı olmayan bir toplama sistem.

Almayı düşünenler 80K'yı gözden çıkaranlar varsa öneri vereyim.
X670 pg yapın anakartı.
RAM'leri 2x32 olan 6000mhz CL30 expo Corsair var onu seçin.
RM850X PSU var 850W PCI5.0 Gold PSU bunları seçerek.

92K'ya bunları seçerek alın.
2x32 gereksiz fiyat farkı koyuyor. 92K verilmez.

GameGaraj'da hep bu fiyatlar değil mi zaten ya?
Çoğunlukla öyle. Bazı parçalar kalitesiz o yüzden ucuza gelmiş gibi görünüyor. Kimse maliyetinden ucuza satmıyor zaten.

Mushkin nasıl markadır bilmiyorum ama eğer kötüyse RAM ve SSD küçük farkla sırasıyla Corsair ve MP600 seçilebilir. Anakart da değiştirilmeli bence.

İyi bir marka. Ayrıca DRAM'de mevcut ve değerleri iyi bir SSD.

2x32 gereksiz fiyat farkı koyuyor. 92K verilmez.

Çoğunlukla öyle. Bazı parçalar kalitesiz o yüzden ucuza gelmiş gibi görünüyor. Kimse maliyetinden ucuza satmıyor zaten.

Gereksiz fiyat farkı koyuyor derken? Zaten o RAM'ler 11K'ya satılmakta. 6.600 fiyat farkı koyuyor ve az fark koyuyor hatta.

İyi bir marka. Ayrıca DRAM'de mevcut ve değerleri iyi bir SSD.

Gereksiz fiyat farkı koyuyor derken? Zaten o RAM'ler 11K'ya satılmakta. 6.600 fiyat farkı koyuyor ve az fark koyuyor hatta.
Yani hocam demem o ki sadece oyun içinse 32GB gayet yeterli. Sırf pahalıya sistem alıyorsunuz diye 2x32 yapılmak zorunlu değil ki? He amacınız başka ise bilemem. Fiyat farkı gereksiz demişim ama yanlış anlaşılmış.

Sistemde beğenmediğim tek parça psu oldu. Onun harici parça kaliteleri gayet iyi görünüyor. Parçaları piyasada en ucuz fiyatlarıyla topladım 80 bin tl üzerinde tutuyor. (şu an en düşük 4080 42k civarında. PNY modelleri çok daha pahalı. Bu model PNY'nin üst segment kartlarından). Ama sonuç olarak totalde çok fazla bir indirim yok.

Parçalar kaliteli olsun, tek bir yerden toplayayım derseniz alınabilir. QP bilişim gayet güvenilir ve sorun yaşamayacağınız bir satıcı. Çok fazla alışveriş yaptım iade ettiğim de ürünler (farklı bir model almak için) de olmuştur. Herhangi bir sorun yaşamadım. Itopya, gencergaming, incehesap, sinerji vb yerler yerine her türlü QP tercih ederim.

Son olarak ben olsam şu değişiklikleri yapıp satın alırdım. Anakartı değiştirmeye gerek olmadığını düşünüyorum. İncelemelerde vs de oldukça yeterli görünüyor. Tasarımı da çok hoşuma gitti.
  • SSD : Corsair MP600 Elite 1TB (+240 TL)
  • Güç kaynağı : FSP Hydro K PRO ATX3.0 PCIe5.0 750W (+240 TL)

Son düzenleme:
Yani hocam demem o ki sadece oyun içinse 32 GB gayet yeterli. Sırf pahalıya sistem alıyorsunuz diye 2x32 yapılmak zorunlu değil ki? He amacınız başka ise bilemem. Fiyat farkı gereksiz demişim ama yanlış anlaşılmış.

Mesele MHz ve CL değeri zaten. Aynı RAM'lerin 16x2'si olsa onları aldırtırdım. Ama yok ve orada en doğru seçenek bu. 6000 CL30, 5600 CL28 ve 6400 CL32 olarak bu 3 RAM dışında RAM alınmaması gerekiyor. AMD sistemler için.

Bu sistemin gerçek ederi Max 70k.
Evet 69k gibi bir rakamla çıksaydı tercih edilebilir bir sistem olurdu.

İndirim adı altında indirimi olmayan sistemleri algıyla topluca satıyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı