PCH S CLASS nasıl sizce?

Bütçe
6000 Kasa toplam Monıtör dahil 8500

Psyco34

Centipat
Son düzenleyen: Moderatör:
6000 TL'ye 2070 sığdırmak gayet iyi. Sıcaklık değerleri için izledim incelemeyi, sıcaklıklar da hiç fena değil. Genel olarak beğendiğim ve biraz da şaşırdığım bir sistem olmuş. Kafamı kurcalayan 2 şey var sadece; James Donkey gibi bir kalitesiz SSD kullanılması ve 550W PSU'nun biraz yetersiz kalabilme ihtimali. Bunlar dışında gayet iyi. Alırken SSD'yi değiştirmenizi tavsiye ederim, eğer almaya karar verirseniz.

Bundan az önce Technopat'ın son QP Evo incelemesini izlemiştim. 5000 TL ona vereceğine 1000 TL daha koyup bunu almak çok daha mantıklı. 1660 TI vs 2070 sonuçta. Fakat SSD hala soru işareti.

Arkadaşlar 6000 TL maks param var (monitör haric) bu sistem sizce iyi mi webtekno Battle Gold alacaktım fakat bunu görünce kafam. Karıştı. Monitör olarak da AOC 24G2U modelini alacağım. Önerir misiniz?
Bu sistemde James Donkey marka SSD kötü olmuş,anakart giriş seviyesi ve 2 adet RAM slotu var ileride RAM uprade i yapılamaz.
Monitörü İtopya'dan 1300 Tl olarak alırsınız toplam bütçeniz 7200 Tl oluyor.Sistem için maks 6000 Tl yazmışsınız ama monitörü aldıktan sonra bütçenizden 1200 Tl kalıyor.Bu paranın bir kısmını daha sisteme ayırıp SSD'yi değiştirmenizi öneririm ve eğer anakartı yükseltmenizi öneririm.
SSD:

Anakart:
550W PSU'nun biraz yetersiz kalabilme ihtimali.
Benim ilk başta aklıma takılmıştı fakat bir tane PSU wattage calculator sitesine girip baktım ve 550W PSU eğer OC yapılmayacaksa ideal.

Son düzenleme:
550W PSU bazı durumlarda yetersiz gelebilir, anakartın yükseltilmesi gerekli, isteğe bağlı olarak Ryzen 7 2700X modeline yükseltilebilir, James Donkey ürünlerini pek önermem. Bunların dışında iyi bir hazır bilgisayar, bu fiyata iyi bir performans sunuyor.

Bu sistemde James Donkey marka SSD kötü olmuş,anakart giriş seviyesi ve 2 adet RAM slotu var ileride RAM uprade i yapılamaz.
Monitörü İtopya'dan 1300 Tl olarak alırsınız toplam bütçeniz 7200 Tl oluyor.Sistem için maks 6000 Tl yazmışsınız ama monitörü aldıktan sonra bütçenizden 1200 Tl kalıyor.Bu paranın bir kısmını daha sisteme ayırıp SSD'yi değiştirmenizi öneririm ve eğer anakartı yükseltmenizi öneririm.
SSD:

Anakart:

Benim ilk başta aklıma takılmıştı fakat bir tane PSU wattage calculator sitesine girip baktım ve 550W PSU eğer OC yapılmayacaksa ideal.
Hocam sağolun cevabınız için lakin msı Ankartı kartı orada ki opsiyonlarda yok ve ben anlamıyorum takip çıkarmaktan pek hazır istiyorum ondan dolayı Baska anakarta bakacam Gigabyte nın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı