PCI-e 2.0 X16 HD 6350'ı PCI-e X16 anakarta taktım ve görüntü alamadım

Hüsetin

Centipat
Mehaba arkadaşlar, elimde ATI Radeon HD 6350 ekran kartı var. Bu ekran kartını Gigabyte 945GCMX-S2 anakartına taktım. Ana kartın açılıp bip sesi gelmesi uzun sürdüğü gibi ekran kartından görüntü alamadım. Siyah (sinyal yok) ekranda kaldı. Bu sırada, görüntü alamadığım harici ekran kartı (ATI Radeon HD 6350) takılı olduğu halde onboard bölümünden görüntü geldi.
Fakat ekran kartında bir sorun yok çünkü başka ana kartta test ettim sorunsuz bir şekilde çalışıp görüntü verdi. Sorun yaşadığım ga-945GCMX-S2'ana kartta da bir sıkıntı yok çünkü başka bir ekran kartı (Radeon R7 240) ile test ettim sorunsuz çalıştı ve görüntü geldi.

Görüntü alamadığım sistem:
Anakart: Gigabyte 945GCMX-S2
RAM: 4 GB (2.2 GB) DDR2 667MHz.
İşlemci: Intel Core 2 Duo'e8600.
Bu sistemde görüntü alamadığım Ekran kartı: ATI Radeon HD 6350 512 MB GDDR 3.

Not: Sitemde hiçbir donanımda (ekran kartı dahil) sorun yok. Fakat buna rağmen bu ekran kartından (ATI Radeon HD 6350) görüntü alamıyorum. Bu yüzden anakart ile ekran kartının birbiriyle uyumsuz olabileceğinden şüpheleniyorum fakat emin değilim. Anakart ve ekran kartının PCI-e slot türü konu başlığında belirttiğim gibi. Sorunumun nedenini araştırdım ama kesin bir sonuca varamadım. Sizin anlayabileceğinizi düşündüğüm için burada konu açtım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Aynı sorunu farklı donanımlarla yaşıyorum, çözüm bulabildiniz mi siz? 1gündür uyumuyorum ve her türlü basit çözümü denedim ki şöyle bir durum var. Hd6850 ekran kartını aygıtlarda görmeyen anakart nvidia gt8600 ekran kartını görüyor. Benim konum;

Aynı sorunu farklı donanımlarla yaşıyorum, çözüm bulabildiniz mi siz? 1gündür uyumuyorum ve her türlü basit çözümü denedim ki şöyle bir durum var. Hd6850 ekran kartını aygıtlarda görmeyen anakart nvidia gt8600 ekran kartını görüyor. Benim konum;
Mesajınızı çok geç gördüm kusura bakmayın ama konunuza baktım sorunu çözmüşsünüz. Sizin için sevindim. Maalesef ben çözemedim. Benim sorunum sizinkinden farklı. Ben hiç görüntü alamıyorum.
HD6350 ekran kartı başka bir anakartta sorunsuz çalışıyor.
945GCMX-S2 anakartı da başka bir ekran kartını sorunsuz çalıştırıyor. Fakat belirttiğim bu iki donanım (945GCMX-S2 ile HD6350) birbirleriyle çalışmıyor. Görüntü gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı